-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

صدراعظم پاکستان اظهارات خود علیه ارتش را پس گرفت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، "سید یوسف رضا گیلانی" نخست وزیر پاکستان گفت: رهبران ارتش پاکستان بر خلاف قانون اساسی عمل نکرده و قوانین را نقض نمی‌کنند و من می‌خواهم سخنان خود را در این زمینه پس بگیرم.

نخست ‌وزیر پاکستان اوایل ماه جاری میلادی سخنانی علیه ارتش این کشور ایراد کرد و مقامات ارشد ارتش را به خاطر دخالت در تحقیقات دیوانعالی پاکستان درباره پرونده نامه ارسالی به آمریکا، به نقض قانون اساسی متهم کرد.

گیلانی که قبل از عزیمت به نیوزلند برای شرکت در "اجلاس اقتصاد جهانی" در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد افزود: در وضعیت فعلی نباید ارکان قدرت پاکستان با یکدیگر درگیر شوند.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توان کشور را در شرایط مقابله و برخورد نهادهای مختلف با یکدیگر اداره کرد گفت: ما به خاطر منافع ملی پاکستان باید با یکدیگر همسو و همفکر باشیم.

به نظر می‌رسد نخست وزیر در تلاش است تا تنش میان ارتش و دولت را به حد‌اقل برساند و این اقدام وی می‌تواند نشانه‌ای از بهبود رابطه دولت و ارتش پاکستان باشد.