-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۱۳, سه‌شنبه

از رنگمالی موشک های مدل کهنه تا بهای خجالت آور دالر

اتاق خبر وتحلیل:
رژیم ایران گویی با چند نوع موشک های کاپی کرده از مدل های دهه نود، دارد با خودش ور می رود ودل خوش می کند که علیه غرب تهدیدی درست کرده است. اما درداخل کشور، وضع به سوی یک انفجار اقتصادی جلو می رود. نظامیان برای فریب اذهان عامه چند موشک را چند بار رنگ ونقشه می کنند وهرنوبت نام های موشک ها را مقابل دوربین ها عوض می کنند. فکرمی کنند راه نجات همین است. 

درحالی که از صبح امروز بازار ارز به شدت ملتهب شده و هم اکنون دلار با نرخ 1700 تومان مبادله می‌شود بانک مرکزی سیاستی را اعلام نکرده است.

این درحالی‌است که مسئولان بانک مرکزی تا کنون هیچ سیاستی را در خصوص بازار ارز اعلام نکرده‌اند و همچنان رویه سکوت را در پیش گرفته‌اند.

امروز در ساعت‌های مختلف دلار رکوردهای تازه‌ای را به ثبت رسانده که آغازگر آن 1640 تومان بود و در زمان انتشار این گزارش به 1700 تومان رسیده است.

تلاش‌های خبرنگار فارس برای پی‌گیری در خصوص چرایی این وضعیت با مسئولان بانک مرکزی تا کنون بی نتیجه مانده است.

به گزارش فارس، بانک مرکزی نرخ رسمی دلار را 1118 تومان تعیین کرده و این ارز در بازار رسمی با نرخ‌های 1116 تومان خریداری و با نرخ 1119 تومان فروخته می شود.

قیمت دلار البته در لیست ارزهای مسافرتی نیز امروز با رشد قیمتی همراه بوده و با نرخ 1351 تومان به متقاضیان ارز مسافرتی فروخته می شود.

افزایش قیمت ارز در روز جاری فقط منوط به دلار نبوده چراکه سایر ارزهای معتبر نیز در بازار افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

پوند انگلیس در بازار آزاد با قیمت 2580 تومان و یورو با قیمت 2110 تومان فروخته می شود این درحالی‌است که نرخ مرجع این ارزها به ترتیب 1733 تومان و 1444 تومان تعیین شده است.

در فرودگاه نیز این پوند انگلیس با نرخ 2100 تومان و یورو با نرخ 1746 تومان به فروش میرسد.