-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۹, یکشنبه

گام دوم علیه ایران؛ محاصره دریائی و حمله هوائی

پایگاه خبری- تحلیلی پیک نت نوشت:
"یوآخیم کروازه" عضو کمیته اجرائی و هیات رئیسه انجمن "آلمان برای سیاست خارجی" در تازه ترین ارزیابی خود از اوضاع ایران، خطر جنگ و جدال دو خط مشی برای روبرو شدن با موقعیت بغرنجی که برای ایران پیش آمده، نوشت: مصلحت آلمان در آنست که خود را آماده روبرو شدن با دورانی دشوار در منطقه خلیج فارس و ایران بکند.

او نوشت: از این پس، موضوع روز، در مورد ایران، تشدید تحریم ها و به میدان آوردن قدرت نظامی خواهد بود. گرچه غرب  برای اشغال خاک ایران نقشه ای ندارد ولی احتمال آن هست که توسل به زور در مدارج متفاوت پیش بیآید. "حملات محدود هوائی"،  "محاصره دریائی" ، "تحمیل تحریم". همچنین دست زدن به اقداماتی که اقدام نظامی ایران از طریق پرتاب موشک در دریا را غیر ممکن سازد. این حوادث قابل تصور است. در واقع  با انفجار های متعدد در تاسیسات نظامی ایران و کشتن شخصیت های برجسته اتمی و موشکی ایران، گذار به مرحله حملات مسلحانه مدت هاست که آغاز شده است.
کروازه بدون تردید از پر نفوذ ترین نظریه پردازان سیاست خارجی آلمان است. افزون بر این او یکی از پنج ناشر مجله سیاست بین المللی  است، که مهمترین مجله سیاست خارجی برای طراحان سیاست خارجی در برلین، پایتخت آلمان است.