-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۹, یکشنبه

بلاک ضد امریکایی درمنطقه با اشتراک افغانستان؟

به زودى حنا ربانى کهر وزير خارجه پاکستان وارد افغانستان مى شود.  احمد سعيدى آگاه مسايل سياسى به آرمان ملى گفت، خانم حنا ربانى کهر وزير خارجه پاکستان در اين سفر دو هدف را دنبـال مى کند، به انزوا کشيدن افغانستان و بلند بردن موقف پاکستان در جامعۀ جهانى.
آقاى سعيدى افزود، چون پاکستان در حـال حاضر در بحران داخلى غرق است و مى خواهد از اين فرصت استفاده نمايد و پس از ملاقات با برخى از اعضاى شوراى عالي صلح به امريکا خواهد فهماند که مذاکرات صلح در افغانستان بدون حضور پاکستان نا ممکن است.

از سويى هم پاکستان در تلاش آن است تا شگافى را در مذاکرات طرفين (قطر- افغانستان – امريکا) و مناسبات طالبان پاکستانى با طالبان افغان ايجاد کند و با استفاده از اين کار به امريکايى ها بفهماند که تأمين صلح در افغانستان به دست پاکستان است.
خانم حنا ربانى پس از بازگشت آقاى کرزى از بريتانيا به کشور، وارد افغانستان خواهد شد و در اين سفر زمينه ملاقات هاى سه جانبه سران کشور هاى افغانستان – ايران و پاکستان را فراهم مى کند.
قرار است حامد کرزى رئيس جمهورى افغانستان، داکتر محمود احمدى نژاد رئيس جمهورى ايران و يوسف رضا گيلانى نخست وزير پاکستان هفتۀ آينده در اسلام آباد مذاکراتى را انجام دهند و طى کنفرانسى، بلاک ضد امريکايى را در منطقه ايجاد و اعلام دارند و پاکستان به امريکا خواهد فهماند، همانطورى که مارک گروسمن فرستاده خاص رئيس جمهورى امريکا را اجازه ورود به پاکستان نداد، امريکا هزينه بي شمارى در افغانستان متقبل مى شود، و افغانستان هم در پهلوى پاکستان قرار دارد.