-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۲۷, سه‌شنبه

لحظات کیشت ومات دربازی شطرنج با ایران


پایگاه خبری- تحلیلی پیک نت
شطرنج جهانی با جمهوری اسلامی به لحظات کیش و مات نزدیک می شود. عربستان و سعودی و لیبی برای رفع نگرانی ناشی از کمبود نفت، - در صورت تحریم نفت ایران - اعلام آمادگی کردند. دولت فرانسه، به بهانه تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در تدارک بلوکه کردن پول های ایران و بالا کشیدن آن به سود بانک های بحران زده این کشور است. رئیس جمهور امریکا به شخص خامنه ای نامه نوشته و گفته در صورت واکنش نظامی نسبت به تحریم نفت ایران و تحریم بانک مرکزی ایران و اقدام به بستن تنگه هرمز، باید منتظر واکنش نظامی امریکا برای باز کردن این تنگه باشید.
سپاه اعلام کرده، از روز اول دلو می خواهد به مدت یکماه در تنگه هرمز و دریای عمان مانور نظامی برگزار کند. و این عملا، یعنی آغاز بستن تنگه هرمز. البته این مانور هفته پیش اعلام شده، و بدنبال نامه اوباما به خامنه ای دیگر در باره آن صبحتی نمی شود. یا منصرف شده اند و یا می خواهند با چراغ خاموش مانور بدهند و یا منتظر نتیجه برخی مانورهای سیاسی اند! اوضاع اقتصادی و سیاسی در جمهوری اسلامی به اوج آشفتگی رسیده است.
بازی تا اینجا، به این صحنه رسیده است:
اگر جمهوری اسلامی در مانورهای سیاسی، در زمینه اتمی و سیاست منطقه ای تن به عقب نشینی بدهد، واکنش ها در سپاه و اطرافیان نزدیک خامنه ای شدید خواهد شد و خواهند گفت، اگر قرار بود به اینجا برسیم و عملا حرف رفسنجانی و خاتمی و موسوی درست از آب درآید، چرا این همه هزینه روی دست نظام گذاشته شد؟
اگر دست به هیچ عملی نزنند، بی پولی ناشی از نفروختن نفت و بلوکه شدن حساب های بانک مرکزی در خارج از کشور، به معنای بی پشتوانه شدن سوریه و حزب الله لبنان از یکسو و در انتظار شورش ناگهانی بودن در داخل کشور.
اگر واکنش نظامی نشان بدهند و برای مثال موشکی در تنگه هرمز شلیک کنند، آنوقت آغازگر جنگ بوده و بهانه لازم را برای حمله دسته جمعی به ایران را فراهم ساخته اند. حمله ای که در گام اول آن قطر دست خواهد گذاشت روی سه جزیره تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی و امریکا و متحدان دور و نزدیک روی خوزستان.
اینست آن صفحه ای که اکنون در برابر جهان است.