-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۲۵, یکشنبه

روزنامۀ خدمتگار: ملاعمر از القاعده روی گردان می شود


روزنامۀ خدمتگار منتشرۀ کابل ، با سرخط درشت نوشته است، در جنگ جاری در افغانستان تغییر عمده به وجود خواهد آمد.
روزنامه نوشته است، این تحول با تغییر موضع طالبان در قبال القاعده وابسته است. به نوشته روزنامه، ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان می خواهد روابط اش را با القاعده قطع کند. روزنامه در ادامه می نویسد، ملا عمر با اجرای این کار به یکی از خواست های اساسی غرب پاسخ مثبت می دهد.
روزنامه خدمتگار در این مورد به استناد از یک گزارش مجله شپیگل آلمان نوشته است، این تغییر در میان جنگی به میان خواهد آمد که در گذشته تصور کنترول آن وجود نداشت. به نوشته ی روزنامه، این پیش بینی در حالی صورت می گیرد که قرار است مذاکرات اصلی میان امریکا و طالبان به روز شنبه ی هفته ی آینده آغاز شوند. روزنامه این گفتگو ها را موفق توصیف کرده و نوشته است، مواضع دو طرف نرم شده و به نوشتۀ روزنامه، کار های مقدماتی به هدف آغاز گفتگو های صلح نیز تکمیل شده اند. به نوشته  روزنامه، پروسه ی آزاد سازی زندانیان طالب از زندان گوانتانامو هم به طور تدریجی آغاز خواهد شد و در نتیجه زمینۀ مسدود شدن این زندان فراهم می شود.