-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۱۰, چهارشنبه

انجیلی که به پیامبری محمد«ص» اذعان دارد با قرآن در تناقض استمهمترین بخش خبر "العربیه.نت" درباره انجیلی که به "پیامبری محمد اذعان می کند" این است که این انجیل چه بسا نسخه اصلی انجیل بحث برانگیزی است که از صدها سال پیش به نام "اجیل برنابا" شناخته شده بود.

این خبر را روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" با استناد به گزارشی از روزنامه "زمان" چاپ ترکیه در سطح جهان رسانه ای کرد .

هنگامی که نخستین ترجمه عربی این انجیل صد سال قبل در دسترس علمای مسلمان قرار گرفت به دلیل تناقض های بسیاری که با قرآن دارد اهمیتی برای آن قائل نشدند .

دکتر خلیل سعاده از مسیحیان لبنان در سال 1908 پیش از مهاجرت از قاهره به برزیل، این انجیل را (که نسخه ای از آن را در اختیار دارم و می توان آن را در اینترنت و کتابخانه ها نیز یافت) برای اولین بار به عربی ترجمه کرد . مترجم فرزند آنتوان سعاده بنیانگزار حزب سوسیال ناسیونالیست سوریه است و در سال 1934 در سان پاولو درگذشت .

باند قاچاق نسخه های خطی

روزنامه "زمان" به این مساله اشاره دارد که کتاب پیدا شده نسخه خطی اصلی انجیل برناباست که از لحاظ تاریخی به خاطر پیش بینی نبوت رسول اعظم شهرت یافت در حالی که علمای اسلام نیازی به کتابی غیر قرآن برای اثبات پیامبری خاتم الانبیا ندارند.

این روزنامه در گزارش خود ننوشته است که "واتیکان درخواست نسخه ای از این کتاب را کرده است." اما تنها به این مساله اشاره کرده است که سفیر واتیکان در آنکارا از مقامات ترک خواسته اند این کتاب را بررسی نموده و واتیکان را در جریان حقیقت قرار دهد ." این روزنامه در گزارش خود افزوده است که ارتوگرول گونای، وزیر فرهنگ ترکیه اعلام کرد که مقامات ترک این نسخه خطی را در سال 2010 در حوزه یک گروه قاچاقچی یافته اند و برخی بر این باورند که همان انجیل برناباست . این نسخه که گفته شده 1500 سال قدمت دارد، دو سال پیش برای حفاظت از آن در اختیار وزارت دادگستری ترکیه قرار داده شد .

این نسخه خطی چگونه پیدا شد

برخی از کشاورزان روستای اولیدیر ( نام کردی آن گیلابان است) در منطقه شرناک در حکاری ترکیه در نزدیکی مرز عراق، در سال 1981 میلادی، مجموعه ای از نسخ خطی را که به حروف مذهّب آرامی بر روی پوست نوشته شده در یک غار پیدا کردند، اما پس از مدتی اثری از این نسخ خطی به جای نماند .

به سختی می توان باور کرد که نسخه خطی یافت شده همان انجیل برنابا باشد، زیرا اکثر تحقیقات نشان می دهد که این انجیل علیرغم بسیاری از مطابقت ها با قرآن از جمله پیش بینی نبوت حضرت محمد، تنها 500 سال پیش نوشته شده و با قرآن متناقض است . برجسته ترین شخصیتی که در صحت این انجیل شک کرده، نویسنده متوفی مصری، عباس محمود العقاد است . وی با انتشار مقاله ای در تاریخ 26 اکتبر سال 1959 در روزنامه الاخبار نوشت :"توصیف جهنم در انجیل برنابا به برداشت هایی استناد دارد که در قرن های متاخر شایع بود، در حالی که مسیحیان و یهودیان در زمان میلاد (مسیح) چنین اعتقادی نداشتند و برخی از عبارت های بکار گرفته شده در این انجیل چه بسا از طریق مصادر عربی به عاریه گرفته شده باشد ."

عقاد در ادامه به این مساله اشاره نمود که :"این مساله ای عادی نبود که حضرت مسیح در برابر هزاران نفر مژده پیامبری محمد رسول الله را داده باشد ."

وی افزود :"اشتباه هایی در این انجیل تکرار شده که "هر یهودی مطلع به کتاب های مردمش از آنها غافل نیست، کما اینکه هیچ مسیحی مومن به انجیل های متعدد در کلیساها آنها را بر زبان جاری نمی سازد، و یک مسلمان نیز هرگز در دام آنچه در انجیل برنابا آمده و با قرآن در تناقض است نمی افتد ."

انجیل برنابا : حضرت محمد همان مسیح موعود است

واضح ترین تناقض انجیل برنابا با قرآن، نام بردن از 9 آسمان است که دهمین آنها فردوس نام دارد (اما قرآن به هفت آسمان اشاره دارد) . این انجیل مدعی است که مریم بدون درد مسیح را به دنیا آورد در حالی که قرآن از دچار شدن مریم به درد زایمان سخن می گوید .

برنابا می گوید که مسیح به کاهنان یهودی و سامریان گفت که وی مسایا (مسیح) نیست، بلکه مسایا "محمد است که پس از من می آید"، و این سخن با آنچه که قرآن درباره مسیح روایت می کند در تناقض است، زیرا در این صورت حضرت مسیح که قرآن داستان وی را بازگو کرده وجود خارجی ندارد ...

پژو هش های بسیاری در دست است که نشان می دهد این انجیل بدعت کاری یک یهودی اروپایی است که در قرون وسطی می زیسته است . وی از قرآن و انجیل های اربعه مطلع بوده و آمیخته ای از آنها در قالب انجیل برنابا ریخته است، اما مقصود وی از این کار برای کسی آشکار نشده است .