-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۲۵, سه‌شنبه

مذاکرات صلح قطر، سرآغازیک جنگ جدید استمحمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، 
همکاری پاکستان با تمام جناح‌های حاضر در افغانستان را بر اساس یک روش جدید  دانست و گفت: در همین راستا حنا ربانی در سفر به کابل با برخی از رهبران و جریان‌های سیاسی افغانستان دیدار کرد.
محقق در ادامه تصریح کرد: سیاستی که امروز پاکستان در پیش گرفته است بر خلاف روند گذشته این کشور در قبال افغانستان است.
رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان گفت: این کشور در گذشته از یک گروه خاص در افغانستان حمایت می‌کرد اما در سیاست جدید، اسلام آباد قصد دوستی با تمام افغانستان را دارد.
این عضو پارلمان افغانستان ادامه داد: هدف اصلی از سفر وزیر امور خارجه پاکستان به کابل دعوت از حامد کرزی برای حضور در پاکستان بود، تا 2 کشور به توانند گفت‌وگوهای بیشتری در ارتباط با این مسائل موضوع داشته باشند.
مذاکره با طالبان در عربستان سعودی بی‌نتیجه است
وی در ارتباط با تلاش‌های حامد کرزی برای مذاکره با طالبان در عربستان سعودی، گفت: طالبان دولت افغانستان و قانون اساسی این کشور را را به رسمیت نمی‌شناسد به همین دلیل حاضر به مذاکره با دولت افغانستان در عربستان سعودی نخواهد بود.
رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان ادامه داد: در حقیقت کرزی با تأکید بر این موضع خود به بیراهه می‌رود و این در حالی است که هنوز هم حاضر نیست به همه جوانب ماجرا فکر کند.
محقق خاطر نشان کرد: رئیس جمهور همواره سعی می‌کند از کانال خود تمام قضایا را حل کند که این کار نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت.
مذاکرات صلح سرآغاز جنگ جدید در افغانستان است
محقق تصریح کرد: طالبان تن به مذاکره با دولت افغانستان نمی‌دهند و مذاکرات صلح در قطر نیز در برقراری صلح میان افغانستان و مخالفان مسلح این کشور موثر نخواهد بود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به این که طالبان آزادی زندانیان خود را شرط اصلی برای مذاکره قرار داده‌اند، روند مذاکرات صلح به جای ایجاد صلح و ثبات در افغانستان سرآغاز یک جنگ جدید در این کشور خواهد بود.
وزیر امور خارجه پاکستان 2 هفته در سفر به کابل با مقامات دولتی و رهبران احزاب سیاسی افغانستان در ارتباط با روند صلح و مناسبات این 2 کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
پس از سفر وزیر امور خارجه پاکستان به افغانستان، قرار است روز پنجشنبه وزیر امور خارجه افغانستان و روز جمعه رئیس جمهور این کشور به اسلام آباد سفر کنند.