-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۶, شنبه

نامۀ مجاهدان درکمپ لیبرتی به دبیرکل ملل متحد

منبع: وبلاگ ی پژواک همبستگی

دبیرکل عزیز،
ما به رغم خواست خودمان وبه خاطر تهدید به یک کشتار دیگر در اشرف به کمپ لیبرتی آمده ایم.
ما عملا به اجبار از خانه هایمان بیرون شده ایم بدون هیچ توجیهی، و جابجا شده ایم بدون هیچ گونه جبرانی.
تصاویر بازرسی در اشرف نشان داده شود
ما مورد یک بازرسی تحقیر آمیز در کمپ اشرف قرار گرفتیم که ۱۱ ساعت طول کشید و طی آن به طور مستمر توسط نیروهای عراقی مورد دشنام قرار گرفتیم. 


بعد از ورود به لیبرتی یکبار دیگر از ما خواسته شد مورد  بازرسی قرار گیریم.
وضعیت بهداشتی در کمپ لیبرتی بسیار بد وغیرقابل تحمل است. آب نیست، برق در طی شب خاموش و بنگالها کثیف و سرد است.
ما خیلی نگران حضور مأموران مسلح در داخل کمپ هستیم که یک منشاء اذیت و آزار و ارعاب است و ما را از داشتن حیطه و حریم شخصی محروم می کند.
ما با آنهایی که هنوز در اشرف هستند توصیه کرده ایم که تحت این شرایط به این زندان نیایند. این کمپ منطبق بر استانداردهای انساندوستانه و حقوق بشر بین المللی نیست.
ما همچنان تحت حمایت چهارمین کنوانسیون ژنو - که درژوییه ۲۰۰۴ توسط مقامات ایالات متحده به رسمیت شناخته شده- ومیثاق بین المللی حقوق مدنی وسیاسی که هر دو توسط عراق تأیید شده است، باقی می مانیم.
ما انتظار داریم که شما تأیید کنید که حقوق ما بصورت مؤثر بر اساس این قانون رعایت گردد، و نقض نشود، بخصوص با خشونت، اهانت ورفتار ناشایست واینکه ما درمان مناسب پزشکی دریافت کنیم.
طبق کنوانسیون ژنو حتی افرادی که در بازداشت هستند نیز از حقوق برخوردار هستند، مانند دسترسی به مغازه هایی که با قیمتهای معادل قیمت بازار داخل کشور خرید کنند (ماده ۸۷)، بهداشت وسلامتی (ماده ۸۵)، اموال شخصی (ماده ۹۷)، اینکه افسر مسئول باید یک کپی از کنوانسیون ژنو را در اختیارداشته باشد و مسئول اجرای آن باشد (ماده ۹۹)، مراسلات را ارسال ودریافت کند ( ماده ۱۰۷)، ملاقات کنندگان را بپذیرد ( ماده ۱۱۶)، و اینکه اقداماتی که طبق مقررات کنوانسیون ژنو مقرر شده در اختیارشان قرار گیرد.
وقتی ما کمپ اشرف را ترک کردیم، دیدیم که اموال ما، مانند چاپگر، وسایل پزشکی، صندلیهای پلاستیکی، صندلی و میزهای کار، ازما گرفته شد که برخی توسط نیروهای عراقی از بین برده شد.
برخی افرادی که در این عملیات شرکت داشتند، کسانی هستند که به جنایت علیه جامعه بین المللی علیه ساکنان اشرف بین سالهای ۲۰۰۹ و۲۰۱۱ متهم شده اند. یکی از آنها «صادق محمد کاظم» است  که وقتی ما وارد کمپ لیبرتی شدیم در آنجا حضور داشت ومنتظر ما بود و دستورات را صادر میکرد.
محترما  در انتظار تأیید شما هستیم که این حقوق پایه یی درمورد ما به صورت مؤثر رعایت شود.  ما همچنین از شما می خواهیم که اقدامات لازم را برای حفاظت و امنیت ما و همچنین برای رعایت حقوقمان انجام دهید.
رونوشت:
- به آقای آنتونیو گوترز  کمیسر عالی پناهندگان  ملل متحد
- به سفیر دانیل فیرید مشاور ویژه وزیر خارجه آمریکا درموضوع اشرف
- به سفیر مارتین کوبلر  نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد و رئیس یونامی درعراق