-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۷, یکشنبه

خروج دپلومات ها ومشاوران انگلیس ازکابل

وضع حالت اضطراری به خود می گیرد.


یکی از سخنگویان وزارت خارجه انگلیس درگفت وگو با منابع خبری، با اشاره به اینکه سفارت انگلیس با اتخاذ اقدامی موقتی مربیان و مشاوران غیرنظامی خود را از نهادهای داخل کابل خارج می کند، اعلام کرد که انگلیس به نظارت شرایط حاکم در این کشور ادامه خواهد داد.
حمله به نظامیان آمریکا در وزارت کشور افغانستان در روز پنجم تظاهرات معترضان افغانی به سوزانده شدن قرآن در پایگاه نظامی بگرام افغانستان گزارش می شود و این در حالیست که طالبان مسئولیت حمله به نظامیان ناتو را بر عهده گرفته و اعلام کرده است که این اقدام را با هدف انتقام جویی از هتک حرمت نظامیان آمریکایی به قرآن عملی کرده است.
پرس تی وی نوشت: ناتو با هدف داشتن نظارت روی کامندان محلی افغانستان،‌ مشاوران خود را در بسیاری از وزارت خانه های این کشور مستقر کرده است.
خارج کردن نظامیان انگلیسی از افغانستان در شرایطی گزارش می شود که ناتو نیز از تصمیم خود برای بیرون کشیدن تمام پرسنلش از وزارت خانه های افغانستان خبر داده و "جان آلن" فرمانده آمریکایی نیروهای ائتلافی ناتو در افغانستان نیز روز گذشته با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن حمله به نیروهای ناتو در وزارت امور داخلی افغانستان، این عمل را از نفرت انگیز توصیف کرد و گفت: ما در حال تحقیق و رسیدگی به این جنایت هستیم و تمام سرنخ ها را برای پیدا کردن فردی که مسئول این حمله بوده است را پیگیری خواهیم کرد؛ کسی که مرتکب این جنایت شده است یک فرد بزدل و ترسو است که اقداماتش بدون پاسخ نخواهد ماند.
آلن در ادامه بیانیه خود گفته است: من به دلایل واضح و بدیهی حفاظت از نیروها اقدامات فوری را به منظور فراخواندن تمام پرسنل ایساف مشغول در وزارت خانه های داخل و اطراف افغانستان اتخاذ کرده ام.
در شرایطی که 6 روز از هتک حرمت نظامیان ایساف در پایگاه نظامی "بلگرام" افغانستان به قرآن و متون اسلامی می گذرد، اما مردم افغانستان همچنان به تظاهرات خود ادامه می دهند؛ حداقل 30 تبعه افغان در این تظاهرات کشته و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند.