-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۱۰, چهارشنبه

هشدارمخملی شبکه های ایران به دولت کابل


تاکنون هیچ حرکتی ازسوی حزب الهی های تهران به خاطراعتراض به قرآن سوزی دربگرام صورت داده نشد. درام القرای خیالی اسلام هیچ خبری نیست. چرا؟ مرکزغائله، کابل وولایات افغانستان تعیین شده است. جنگ برون مرزی با امریکا درخاک دیگران.
پس ازفصل کوتاه خیزش های خشن و تکانۀ ترور به آدرس ارتش امریکا، اینک گروه های فشار استخباراتی تحت پوشش رهبران جهادی وعلمای دینی، برای تیم حاکم به رهبری حامد کرزی خط ونشان می کشند. ارسال هشدارهای نرم ازمجامع مذهبی، دوردوم عملیات اطلاعاتی به شمار می رود. به عنوان نمونه به این گزارش توجه فرمایید:
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، کنفرانس تقبیح عمل قرآن‎سوزی به همت "بنیاد فرهنگی – تبلیغی پیامبر اعظم" (ص) با حضور شماری از رهبران سیاسی، جهادی و علمای دینی در شهر کابل برگزار شد.
"سید محمد هادی هادی"، رئیس بنیاد فرهنگی – تبلیغی پیامبراعظم (ص) ضمن سخنانی در این کنفرانس اظهار داشت: برای دنیا به ویژه آمریکا و دولت افغانستان ثابت شد که نه آمریکایی‎ها در کشورهای اسلامی متعهد هستند و نه هم مردم افغانستان پذیرای پیمان استراتژیک هستند.
هادی اظهار امیدواری کرد که دولت‎های افغانستان و آمریکا انعقاد پیمان استراتژیک را مختومه اعلام کنند و بیش از این برای افغانستان و جهان اسلام مشکل‎سازی نکنند.
وزیر پیشین کشاورزی افغانستان علاوه کرد: قرآن‎سوزی آخرین فاجعه‎ای نخواهد بود که آمریکایی‎ها می‎آفرینند؛ زیرا همان‎گونه که پیش از این بارها به پیامبر و قرآن‎کریم توهین کرده‎اند، بعید نیست که بازهم دست به چنین اعمالی بزنند.
وی افزود: مردم افغانستان خواستار محاکمه عاملان قرآن‎سوزی به صورت علنی و توسط دادگاه‎های افغانستان هستند.

مردم افغانستان حاضرند که کشته شوند اما به یک برگ از قرآن اهانت نشود

آیت‎الله "سید محسن حجت" نیز با اشاره به هتک حرمت قرآن توسط نظامیان آمریکایی در پایگاه بگرام تأکید کرد: همان‎گونه که مسلمانان به عقاید دیگران احترام می‌گذارند، در مقابل انتظار دارند که دیگران نیز به عنوان یک مکلفیت به عقاید و ارزش‎های مسلمانان ارج‎ نهند.
وی با بیان این که دنیا باید بداند که همه مسلمانان از عقاید خود دفاع می‎کنند اما مردم افغانستان بیشتر از همه در برابر این موضوع حساسیت دارند، گفت: مردم افغانستان حاضرند که همه کشته شوند، اما به یک برگ از قرآن‎کریم هم اهانت نشود.
حجت تصریح کرد: آمریکا کور خوانده است که تنها با معذرت خواستن در برابر این جنایت بزرگ می‎تواند خود را تبرئه کند.
وی علاوه کرد: تمامی این تظاهرات‎ها خودجوش و مردمی بوده است، اما اگر بار دیگر به قرآن توهین صورت گیرد، کاسه صبر مردم لبریز شده و آمریکایی‎ها بدانند که علمای دین علیه آنان حکم جهاد خواهند داد.
حجت افزود: تمام این تظاهرات‎ها تنها یک زنگ خطر برای آمریکا بود که هنوز ملت مسلمان افغانستان زنده است و  از ارزش‎های خود پاسداری می‎کند.

افغانستان دست‏خوش حوادثی نخواهد شد که آمریکایی‎ها می‎آفرینند

همچنان "احمدشاه احمدزی"، نخست‎وزیر پییشین افغانستان تأکید کرد که با تمامی فجایعی که آمریکایی‎ها خلق می‎کنند، افغانستان دست‏خوش حوادث آنان نخواهد شد.
نخست‎وزیر پیشین افغانستان اظهار داشت: دولت افغانستان باید به صورت جدی در مجامع بین‎المللی این مسئله را مطرح کند.
احمدزی به برنامه اسلام‎ستیزی غربی‎ها در افغانستان اشاره کرد و گفت: برخی از موسسات خارجی به دختران افغان گفته‎اند که با لباس غربی در جامعه ظاهر شوند و از بابت این عمل حقوق دریافت کنند.
یک هفته پیش نظامیان آمریکایی در یک اقدام زشت و غیرانسانی شماری از کتب دینی از جمله قرآن‎کریم را در پایگاه نظامی بگرام در شمال کابل به آتش کشیدند.
پس از این رویداد تظاهرات‎های گسترده‎ای در شهرهای مختلف افغانستان علیه این نظامیان به راه‎انداخته شده که بر اثر آن ده‎ها تن کشته و زخمی شده‎اند.