-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۱۰, چهارشنبه

بوی وبهانه های جنگ آذرباییجان با ایرانآذربایجان ، باکو، 10حوت/اسفند ، خبرگزاری " ترند" خبرنگار س. آقایوا/
سیاست دولت باکو بر علیه هیچ کشوری نیست، ولی علیرغم این مسئله 20 درصد اراضی آذربایجان اشغال شده است. جمهوری آذربایجان باید برای آزادسازی سرزمینهای اشغالی و تامین تمامیت ارضی خود آمادگی داشته باشد و این حقوق حقه کشور است. این مطلب را المان عبد الله اف سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری ترند، عبد الله اف در تشریح خبر فراخوانده شدن سفیر جمهوری آذربایجان به وزارت خارجه ایران گفت: سیاست خارجی جمهوری آذربایجان همیشه متنوع و متعادل بوده است. آذربایجان اهمیت ویژه ای نسبت به حسن همجواری و همسایگی قایل است و این بر اساس اصول احترام متقابل باید باشد.
گفتنی است که جوانشیر آخوند اف سفیر جمهوری آذربایجان در تهران روز سه شنبه نهم اسفند به وزارت خارجه ایران فرا خوانده شد.
به گزارش ترند به نقل از ایرنا، آخوندف با سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزیرخارجه دیدار و در خصوص خبر خرید تجهیزات نظامی از اسرائیل توسط اذربایجان به ارزش یک و نیم میلیارد دلار، توضیح رسمی داد.