-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۵, جمعه

اعدام صحرایی دوازده نوجوان درسوریهجنایتی که دنیا را تکان داد.در سوریه امروز (پنجشنبه) بر شمار کشته ها ساعت به ساعت افزوده می شود و تنها در ساعات بامدادی چهارده نفر از مردم عادی به دست نیروهای اسد به قتل رسیدند.
در شهر "حمص" گلوله باران محله "بابا عمر" از سوی تانک های ارتش سوریه ادامه دارد ولی ساکنان آنجا می گویند تا کنون ارتش نتوانسته است بر این محله، علیرغم آتشباری سنگین مسلط شود. در "حمص" روز گذشته حدود یک صد نفر کشته شدند و اعلام گردید از هجده روز پیش تا کنون، شمار جان باخته گان به هزار نفر بالغ شده است.
همزمان، شبکه تلویزیونی "العربیة" گزارش داده که سه جسد در بازداشتگاه نظامی ادلب در مجاورت مرز ترکیه پیدا شده است.
دانشگاه ها و دانشجویان سوری نیز از تعرض نیروهای امنیتی بشار اسد مصون نیستند و در حمله این نیروها به دانشگاه حلب، دستکم 12 نفر از دانشجویان دستگیر شدند و ده ها تن نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور مصدوم شدند.
در گزارشی که از سوی سازمان ملل متحد منتشر شده، قید گردیده که نیروهای تحت فرمان اسد به سوی زنان و کودکان بی دفاع تیراندازی می کنند؛ محل های مسکونی را به گلوله می بندند و تظاهر کنندگان زخمی را که در بیمارستان ها بستری می شوند به دستور بالاترین مقام نظامی و سیاسی سوریه شکنجه می دهند.
در همین حال اعلام شد که دوازده نوجوان پسر روز گذشته در کوچه با رگبار، اعدام صحرایی شدند.
بازرسان سازمان ملل متحد در گزارش خود خواهان محاکمه جنایت پیشگان سوری شده اند ولی نام های آنها را "محرمانه" اعلام کرده اند و می گویند آن ها را تنها در دادگاه فاش می نمایند.