-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۷, یکشنبه

انتصاب وزیر دفاع ترکیه از میان افسران اخوان المسلمین

پایگاه خبری تحلیلی پیک نت خبرداد:
چندی پیش وزیر جدید دفاع  ترکیه منصوب شد که نه رسانه های ترکیه و نه رسانه های غربی آن را پوشش گسترده خبری ندادند. به همین دلیل خواستم این خبر را برای شما بنویسم تا با انتشار آن هوشیاری نسبت به نقشی که ترکیه در منطقه برعهده گرفته را تشویق کرده باشم.
وزیر جدید دفاع ترکیه عضو اخوان المسلمین است و بدنبال انتصاب وی روابط گسترده ترکیه با جنبش حماس فلسطین بسرعت تقویت شد و روابط با اخوان المسلمین مصر و سوریه وارد مرحله نوینی شد که تاکنون کم سابقه بوده است. هم اکنون عملا در مصر اخوان المسلمین حاکم است که روابط مستحکمی با شورای نظامی حاکم بر مصر دارد، چنانچه ارتش در سوریه دست به کودتا علیه بشار اسد بزند و یا حتی اپوزیسیون بشار اسد قدرت را در سوریه بدست بگیرد، اخوان المسلمین سوریه به حکومت خواهد رسید که دراینصورت مثلث نظامی سوریه- مصر- ترکیه با تفکرات اخوان المسلمین شکل خواهد گرفت و قوی ترین پیوند را با عربستان سعودی و شورای همکاری خلیج فارس مرکب از 6 شیخ نشین برقرار خواهد کرد.