-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۶, شنبه

سوریه؛ مرگ وامید درکنارهم راه می روند

برگزاری تظاهرات اعتراضی در 617 نقطه در سوریه

صدای عبرت، از گلوی خونین سوریه، حاکمان تهران را مخاطب ساخته است.

العربیه: کمیته هماهنگی انقلاب مردم سوریه روز شنبه اعلام کرد علی رغم سرکوب وحشیانه رژیم بشار اسد علیه مخالفان، روز گذشته 617 تظاهرات در مناطق مختلف این کشور برگزار شد.
گسترده ترین تظاهرات در استان "ادلب" بوده است. 150 منطقه از استان ادلب روز جمعه شاهد تظاهرات اعتراض آمیز مخالفان علیه رژیم بشار اسد بود.
براساس این گزارش استان حلب مقام دوم را در برگزاری تظاهرات مخالفان ازآن خود کرد به طوری که 97 منطقه طی هفته گذشته دراین استان شاهد برگزاری تظاهرات علیه رژیم سوریه بود.
اين گزارش می افزاید که استان حماه با 86 تظاهرات در مناطق مختلف در رتبه سوم قرا گرفت.
همچنین "درعا " که اولین شعله انقلاب مردم سوریه در آنجا بر افروخته شد، با 70 تظاهرات در مناطق مختلف دریک روز مرتبه چهارم را برغم همه سرکوب های شدید به خود اختصاص داد.
درمنطقه دیر الزور و حومه دمشق 44 منطقه شاهد برگزاری تظاهرات بودند.
تظاهرات روز گذشته که با شعار ‏"بابا عمر برای تو قیام می کنیم" آغاز شد ‏‘ 33 منطقه در دمشق شاهد تظاهرات ضد دولتی بود.
همچنین چندین نقطه در لاذقیه ، حسکه ‘ طرطوس و درقه شاهد تظاهرات علیه رژیم دمشق بودند.
و در حمص که وحشیگری وقتل عام مردم این شهر توسط رژیم بشار اسد به یک تراژدی در تاریخ معاصر سوریه تبدیل شده است با وجود ادمه سرکوب ها و گلوله باران ‘ در 70 منطقه تظاهرات ضد دولتی برگزار شد.
به گزارش کمیته هماهنگی انقلاب تعداد قربانیان روز جمعه به 103 تن رسید که از این تعداد 14 کودک و زن جان خود را از دست دادند.