-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۸, دوشنبه

برای نجات پاکستان از تجزیه

اگر آمریکا دست از توطئه‌چینی در بلوچستان برندارد اعلام "جهاد" می‌کنیم. آیا پلان جهاد درجلسۀ سران سه کشور دراسلام آباد مورد بحث قرار گرفته بود؟


به گزارش  فارس ، "مولانا سمیع‌الحق" با شرکت در یک کنفرانس خبری که در شهر کویته مرکز بلوچستان برگزار ‌شد با انتقاد از اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در ایالت بلوچستان، درباره ادامه این روند به آنان هشدار داد.
رهبر شورای دفاع پاکستان تأکید کرد: هدف ما نجات پاکستان است و برای تحقق این هدف نظر برادران بلوچ خود را جلب خواهیم کرد.
سمیع‌الحق از دولت خواست که علیه قاتلان "نواب اکبر بگتی" (رهبر بلوچی که در زمان حکومت "پرویز مشرف" کشته شد) تشکیل پرونده داده و مجرمان را مجازات کند.
وی همچنین از ارتش پاکستان خواست تا هرگونه عملیات خود در بلوچستان را متوقف کند.
"اعجازالحق" رهبر حزب "مسلم لیگ شاخه ضیاالحق" نیز که در این کنفرانس خبری حضور داشت، درخواست کرد که مدارک مربوط به دخالت‌های خارجی در اوضاع بلوچستان به همه مردم دنیا نشان داده شود.
این اظهارات در حالی انجام می‌شود که آمریکایی‌ها اخیراً با برگزاری نشست با سران جدایی‌طلب بلوچ و ارائه لایحه استقلال بلوچستان به کنگره آمریکا در تلاش برای جدا کردن این ایالت از خاک پاکستان بوده‌اند که این اقدامات مداخله جویانه واکنش تند مقامات و مردم پاکستان را در پی داشته است.
با این حال، دولت پاکستان تلاش دارد تا با اجرای برنامه‌های اصلاحی در بلوچستان و دعوت از رهبران ناراضی بلوچ برای شرکت در روند مذاکرات و گفت‌وگوها اوضاع این ایالت را تا حدودی بهبود بخشد.