-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۶, شنبه

پنج ولایت ایران، مناطق استراتژیک جنگی اعلام شد


سیاه پردۀ آخر درامه یی سی وسه ساله پهن می شود.ساعتی پیش ( جمعه شب برشنبه) آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران عملیات هسته ای به هدف تولید بم اتمی را گسترش داده است. درهمین حال آمادگی ها برای یک حمله حتمی جهانی برتأسیسات هسته ای اتخاذ شده است. فرمانده کل سپاه، در پایان مانور جنگ زمینی در یزد پنج ولایت را به عنوان نقاط استراتیژیک جنگ مشخص کرد.

مانور جنگ زمینی سپاه پاسداران بی سر و صدای خبری در اطراف شهر یزد برگزار شد و در خاتمه آن فرمانده کل سپاه "عزیز جعفری" برای نخستین بار ضمن اعتراف به خطر حمله نظامی به ایران، انگیزه این مانور را بیان کرد و گفت:
این رزمایش‌ها عمق استراتژیک جمهوری اسلامی را در برابر تهدیدهای احتمالی نشان می‌دهد. ما  خطر را منتفی ندانسته و به حفظ آمادگی نیروها می پردازیم.
طراحی تاکتیک های این رزمایش‌ها برخاسته از تجربیاتی است که ورود ارتش امریکا در کشورهای همسایه داشته و پس از رصد دقیق آنها، کلیه اقدامات به منظور خنثی سازی آن انجام شده است. این تمرین‌ها در واقع طراح‌های دفاعی در سواحل خلیج فارس است که تهدیدات دشمنان علیه جمهوری اسلامی بیشتر از آنجا محتمل است. دشمن توانایی کوچک‌ترین تعرضی را به خاک ایران ندارد چه رسد به این که کویر مرکزی را مورد تعرض قرار دهد، اما به هرحال استان های جنوبی کشورمان چون استان فارس، یزد، خوزستان، کرمان و هرمزگان عمق دفاعی استراتژیک ما در برابر دشمن محسوب می شوند. درعین حال که ما پاسدار امنیت تنگه هرمز هستیم و مسئولیت بر هم زدن این امنیت بر عهده کشورهای متجاوز خواهد بود.