-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۲۷, پنجشنبه

گزارش دریافتی از اجلاس شورای عالی امنیت ایرانخامنه ای را قانع کرده ایم که امریکا حمله نمی کند.


پایگاه اطلاعاتی- تحلیلی پیک نت به تازگی گزارش داد:
جلسه توجیهی شورای عالی امنیت ملی برای مدیران مسئول رسانه های اصولگرا با حضور سپهر مسئول رسانه های وزارت اطلاعات و مهدی محمدی تحلیل گر مسائل امنیتی و سیاسی شورای عالی امنیت ملی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد .
در ابتدای این جلسه سپهر با بیان اینکه وزارت اطلاعات دستگاه امنیتی دولت نیست و زیر نظر شخص مقام رهبری فعالیت می کند، دغدغه های سیاسی این وزارتخانه را دغدغه های ملی خواند و اظهار داشت اینکه کدام یک از گروه های اصولگرا در انتخابات اسفندماه مجلس پیروز شوند دغدغه وزارت اطلاعات نیست .
البته، جریان انحرافی اکنون یک خطر برای امنیت ملی کشور محسوب می شود. این جریان به برخی تحرکات میان حامیان مشایی برای انتخابات مجلس دست زده است. مبالغ کلانی از سوی مشایی به نامزدهای مورد حمایت این جریان در شهرستان ها داده شده است. 
گفته می شود آقای رئیس جمهور یا تیم همراهش سر انتخابات مجلس در برابر آقا می ایستد. به نظر ما این تحلیل دقیقی نیست و ما این تحلیل را به خیلی از مسولان نظام نیز داده ایم. هدف نهایی آنان انتخابات ریاست جمهوری است و لذا برای انتخابات مجلس تا یک محدوده ای هزینه خواهند داد و اجازه نخواهند داد میزان این هزینه ها به حدی برسد که در همین انتخابات آقا تصمیم به تعیین تکلیف دولت بگیرد .
این نهایت ساده لوحی است که فکر کنیم آقای مشایی نامزد احمدی نژاد خواهد بود و تنها تمام تمرکزمان روی مشایی باشد. آنها به خوبی می دانند که نظام چه نظری درباره مشایی دارد. وقتی آقا با معاون اولی مشایی مخالفت کرده چگونه می تواند به ریاست جمهوری وی رضایت دهد .
ما در برخوردی که با این تیم داشتیم اعتراف کردند به عمد برخی سرشناس های خود را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی می کنند تا به رسانه ها آدرس اشتباه بدهند .
بر خلاف برخی تحلیل های غیرعلمی و بدون مطالعه که معتقدند حتماً آقای احمدی نژاد فردی از جنس مشایی را نامزد خود خواهد کرد ، ما معتقدیم ایشان از فردی حمایت خواهد کرد که هم سوابق انقلابی روشنی داشته باشد و هم در میان اصولگرایان و بچه حزبی الهی ها وجهه مناسبی داشته باشد و البته رابطه قوی و خوبی نیز با تیم مشایی داشته باشد . اخبار اطلاعاتی ما حکایت از این دارد که افرادی مانند مهندس چمران از جدی ترین گزینه های آقای احمدی نژاد و مشایی هستند که شاید شما فکرش را هم نمی کردید .
در ادامه این برنامه مهدی محمدی که پیشتر از نویسندگان روزنامه کیهان بوده و اکنون به عنوان یکی از دستیاران سعید جلیلی به فعالیت در شورای عالی امنیت ملی مشغول است به تحلیل فضای سیاسی کشور پرداخت .  
مطابق این تحلیل معتقدیم سبزها ظرفیت لازم برای کشاندن مردم به کف خیابان ها را حداقل برای یک دوره زمانی هشت ساله ندارند.
فعالیت های آمریکا را در منطقه و حتی در جهان رصد می کنیم و مطابق اطلاعاتی که داریم چینش و آرایش نظامی آمریکا در منطقه به گونه ای نیست که آنرا تهاجمی و عملیاتی بدانیم .  حضور ناوگان های جدید آمریکا در منطقه خلیج فارس نوعی عملیات روانی از سوی آمریکایی هاست. ما تحلیل خودمان را خدمت آقا داده ایم و پس از تایید ایشان با سردار جعفری و سرلشگر فیروز آبادی نیز جلسه گذاشته ایم و در یک پاورپوینت به آنان نشان داده ایم که آمریکا در وضع عملیات علیه ما نیست . با این حال نیروهای نظامی ما نیز آماده پاسخگویی به تهدید آمریکا هستند . منتها چون آنها از طریق نیروهای نظامی مشغول عملیات روانی علیه ما هستند ما نیز از همین ابزار برای عملیات روانی علیه آمریکا و غرب استفاده می کنیم که این عملیات روانی خیلی هم تاثیر گذار بوده است .
کره جنوبی و هند از جمله کشورهایی هستند که با وجود هم پیمانی با آمریکا حاضر به تحریم نفت ایران نیستند و این را در مذاکرات به ما اعلام کرده اند . چون مثلا در هند اساس پالایشگاه هایش به گونه ای تنظیم شده است که با نفت ایران سازگار است و بخش خصوصی حاضر نیست هزینه بی جهت بدهد برای تغییر فرمول هایش .
چین و روسیه نیز متحدان راهبردی ایران اند که نه به دلایل ایدئولوژیک بلکه به خاطر منافع ملی خودشان ایران را خط قرمز می دانند و مطمئنا هر قطعنامه ای بیش از این را وتو خواهند کرد.
 رسانه ها باید به شدت به مردم امید بدهند و از انتشار اخبار مایوس کننده درباره وضعیت اقتصادی و تحریم ها بپرهیزند چرا که این مطالب در وزارت خارجه ، کنگره و سنای آمریکا ترجمه می شود و همین سندی می شود در دست کسانی که معتقدند تحریم ها اثرگذار است.