-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۲۶, چهارشنبه

باور کنم که اسامه بن لادن عاشق ویتنی هیوستون بود؟

به روایت کتاب خاطرات معشوقۀ بن لادن
منبع: خبرآنلاینقضیه علاقمندی بن لادن به ویتنی هیوستون که اخیراً درگذشت، موضوعی نیست که حالا کشف و افشا شده باشد، بلکه مرگ این خواننده معروف آمریکایی آن هم در سنی که میان جوانی و پیری است باعث شد تا رسانه های آمریکایی یک بار دیگر از آن رمز گشایی کنند. 
اولین و آخرین کسی که از این ماجرا پرده برداشته است، یک شاعر زن مصری-سودانی آمریکایی به نام کولا پوف است که در آمریکا از او به عنوان برده جنسی اسامه بن لادن یاد کرده اند اما او بارها و بارها این اتهام را رد کرده و گفته است که هیچگاه برده جنسی کسی نبوده و رسانه های آمریکایی برای تخریب چهره او و اسامه بن لادن از این واژه استفاده کرده اند. 
پوف که یک شاعر متمایل به اندیشه های فمینیستی است بیشتر دوست دارد معشوقه اسامه بن لادن در دورانی که او در مراکش زندگی می کرده شناخته شود. او ادعا کرده است که در سال 1996 زمانی که برای شرکت در یک اجلاس ادبی در مراکش حضور داشته توسط گروه بن لادن ربوده شده است. 
کولابوف در کتاب خاطرات خود که در سال 2006 در آمریکا منتشر شده از علاقه شدید بن لادن به ویتنی هیوستون پرده برداشته است. او در بخشی از کتاب می نویسد:
او یک روز از من پرسید آیا ویتنی هیوستون را می شناسم و من به او گفتم البته، او خواننده پر آوازه، زیبا و جذابی است. بن لادن با نگاهی معنی دار به من گفت آیا از نزدیک با او در تماسی. گفتم: نه فقط او را می شناسم دسترسی به او کار ساده ای نیست. او یک سوپر استار واقعی است. " 
او ادامه می دهد که بن لادن سفره دل باز کرده و برای او از عشق " بی پایانش " به این خواننده آمریکایی سخن گفته و ادامه داده است که حاضر است هزینه زیادی متقبل شود تا ملاقاتی با او حتی در آمریکا ترتیب دهد. 
بوف در این کتاب نوشته است که بن لادن به او گفته است که برغم رنگ پوستش مایل است با هیوستون ازدواج کند و او را به همسری خود در آورد. او حتی حاضر بود پانسیون‌ و اقامتگاه‌ مجلل‌ خود در خارطوم‌ سودان‌ را به‌ وی‌ ببخشد. 
براساس آنچه این شاعر چند نژادی ساکن در آمریکا بیان کرده اسامه بن لادن مدام از او برایش سخن می گفته و حتی از برخی آهنگ های او یاد می کرده که او را تحت تاثیر قرار می داده است. بوف در جایی از کتاب می نویسد : هنوز هربار آهنگ " همیشه عاشقت خواهم بود" ویتنی هیوستون را می شنوم فکر می کنم که اسامه بن لادن چقدر با شنیدن این آهنگ زجر می کشیده و با احساسات خود درگیر می شده است. 
از نگاه اسامه بن لادن ویتنی هیوستون خواننده ای متفاوت با سایرخوانندگان آمریکایی بوده است. او همیشه صدایی محزون داشته، که روی او تاثیری عمیق برجای می گذاشته است. از لباس های ساده که اندام برهنه او را نشان نمی داده استفاده می کرده و در کل برای اسامه ظاهری مسلمان پسند داشته است، با یک لبخند بسیار موقر اما مغزی که در فرهنگ غربی شتسشو یافته و گرفتار شوهری به نام بابی براون شده است که باید او را دم تیغ داد و از شرش خلاص شد. 
بوف حتی نوشته است که در لحظه ادای این جمله از سوی بن لادن از خودش پرسیده است که واقعا او شوهران چند زن را این گونه دم تیغ داده است؟ او می افزاید اسامه یک بار آنقدر از ویتنی هیوستون تعریف و تمجید کرد که یکی از همکاران تروریستش به او پرخاش کرده و گفت : بس است اسامه، ما فهمیدیم که تو چقدر شیفته او هستی و او عجب لعبتی است. 
با این همه بوف اعتراف می کند که این عشق باعث این نمی شد که اسامه همواره درباره فرهنگ منحط آمریکا حرف نزند و بحث های زیادی درباره مخرب بودن این فرهنگ با همقطاران خود پدید نیاورد. 
این ها همه نقلی است که یک زن شاعر مصری- سودانی آمریکایی از تروریست بزرگ قرن اسامه بن لادن بیان کرده است. او چند مصاحبه با شبکه های معروف خبری آمریکا از جمله ام اس ان بی سی داشته و حتی نام او در ویکی پدیا نیست. با این همه در نقدی که بر یکی از کارهای او در اینترنت موجود است از او به عنوان شاعری یاد شده است که در خدمت برخی از سازمان های جاسوسی بوده و در آن سال برای ارتش آزادی بخش سودان جاسوسی می کرده است. 
در آمریکا از بوف به عنوان یک فمینیست آمریکایی- آفریقایی یاد می شود که به شدت ضد اعراب مسلمان است و روابط عمیقی با سازمان جاسوسی سیا داشته و دارد. برخی از سایت های امریکایی از او به عنوان آدمخوار یاد کرده اند که البته برخی دیگر از منتقدان همه این اتهامات را از جمله تمایل شدید او به یهودیان و اسرائیل را رد کرده و آن ها را ساخته و پرداخته دشمنان او دانسته اند. 
با همه تفاسیر، هنوز نمی توان باور کرد که آیا اسامه بن لادن عاشق بوده است؟ آن هم عاشق ویتنی هیوستون که می خواسته شوهر او را دم تیغ داده و به او پیشنهاد ازدواج بدهد.