-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۸, دوشنبه

تمساح های اسرائیل به زودی درآب های ساحلی ایران

نشریۀ ساندی تایمز در شمارۀ امروز خود نوشت که یک زیردریایی جدید اسرائیل که قادر به پرتاب موشک های کروز حامل کلاهک های اتمی است مرحلۀ آزمایشی خود را در دریا آغاز کرده است. این زیردریایی در بندر کیل در شمال آلمان فدرآل ساخته شده و نام آن "تنین" است که در زبان عبری به معنای "تمساح" است.

 
ساندی تایمز نوشته است که این زیردریایی در سال جاری میلادی به اسرائیل تحویل داده می شود و در صورت وقوع جنگ علیه ایران مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این بزرگترین زیردریایی است که در آلمان بعد از دومین جنگ جهانی به ارزش ۴۶۶ میلیون پوندانگلستان ساخته شده و یک سوم هزینۀ آن را نیز دولت آلمان به عنوان غرامت جنگ دوم جهانی تقبل کرده است. 
زیردریایی جدید اسرائیل قادر است تا سه هفته بدون نیاز به سوخت گیری در زیر آب باقی بماند. این زیردریایی به همراه دو زیردریایی جدید دیگر که در سال ۲۰۱۳ به نیروی دریایی اسرائیل خواهد پیوست به این کشور امکان می دهد که آبهای ساحلی ایران را دائماً تحت مراقبت قرار دهند 
هر چند پوستۀ این زیردریایی در آلمان ساخته شده، اما، کلیۀ تجهیزات نظامی و الکترونیکی داخل آن ساخت اسرائیل و از اسرار نظامی این کشور محسوب می شود. قرارداد ساخت این زیردریایی در سال ۲۰۰۵ میان دولت اسرائیل و حکومت سوسیال‌دموکرات آلمان به ریاست گرارد شرودر امضا شد. 
دولت آنگلا مرکل تا مدتی تحویل این زیردریایی را به نرمش اسرائیل در مذاکرات صلح با فلسطینیان مشروط کرده بود. اما، تغییر موضع ناگهانی خانم مرکل مبنی بر تحویل زیردریایی "تنین" به دولت اسرائیل نشانۀ پشنیبانی او از این کشور و جنگ احتمالی اش علیه ایران تلقی شده است.