-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۵, جمعه

بلوچستان از اقدامات هند وامریکا برای آزادی بلوچ ها استقبال می کند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، "براهمداغ بگتی" از رهبران جدایی‌طلب بلوچستان در بیانیه‌ای که از سوئیس منتشر کرد گفت: از آمریکا می‌خواهیم بطور عملی در این باره مداخله کند.
وی همچنین اظهار داشت که برای آزادی بلوچستان، از اقدامات هند و آمریکا استقبال می‌کند.
به گزارش روزنامه اردو زبان "جنگ" پاکستان، وی با انتقاد از مقامات پاکستانی که خواهان برگزاری جلسه‌ای برای بررسی اوضاع بلوچستان شدند گفت: از لایحه‌ای که در کنگره آمریکا ارائه شده کاملاً حمایت می‌کند.
این در حالی است که "ویکتوریا نولند" سخنگوی دولت آمریکا نیز  عنوان کرده است که مذاکرات دیپلماتیک در مورد مسئله بلوچستان همچنان ادامه دارد.
با این حال وی تأکید کرد که کشورش به مرزها و حق حاکمیت پاکستان احترام گذاشته و قصد دخالت در امور داخلی این کشور را ندارد.
مدتی است که آمریکا تحرکاتی را در بلوچستان پاکستان آغاز کرده است و ضمن برگزاری جلسه با رهبران جدایی‌طلب بلوچ، لایحه‌ای نیز درباره استقلال بلوچستان به کنگره این کشور ارائه کرده که این اقدام با واکنش تند محافل پاکستانی مواجه شده است.