-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۱, سه‌شنبه

از سفارت بدون سفیر در تهران بخوانید

پاسپورت فراوان است. فی جلد، سه صد دالر
این سفارت نیست؛ دکۀ بازار سیاه است.


منبع: شبکه اطلاع رسانی افغانستان
بد نیست فاجعه یی که در حال حاضر در سفارت افغانستان در تهران در جریان است به هموطنان خودمان بازگو کنم. تا شاید برای شما جوانان و گاهی هم برای مسؤلین و مقامات وزارت خارجه کشورمان مفید واقع گردد و بهتراست وزارت خارجه کشور کسانی راکه واسطه دارند در داخل کشور مقرر کنند وزمینه پول پیداکردن همان جا فراهم است. همه می دانید نیاز به توضیح نیست. دریک کشور خارجی علاوه بر اینکه رشوت می خورند آبروی کشور را می برند.

در سفارت افغانستان در تهران انواع و اقسام خیانت ها توسط یک گروه کوچک به سرکردگی شخصی بنام حلیم کامیاب وجود دارد و هیچکس نیست که از این افراد پرسان کند که چکار می کنید و چرا این کارها رامی کنید؟

همه می دانید امروزه در داخل افغانستان مردم چقدر به مشکل پاسپورت روبرو هستند و حتی یک جلد هم پیدا نمی شود .
و با وصف همه این مشکلات وزارت محترم خارجه پاسپورت ها را به امید حل مشکل مردم به سفارت افغانستان در ایران می فرستد ، بی خبر از این که این جا چند برابر به فروش می رود و پول آن به جیب شخصی افراد می رود و مردم عادی هر روز در کوچه سرک های تهران سرگردان هستند به امید این که کامیاب برایشان پاسپورت بدهد. البته اگر پول به مقدار لازم داشته باشند اگر نداشتند بمیرند.

شما را مقامات وزارت خارجه را به خدای قهار قسم میدهم و از آن می ترسانم تان که خداوند از وضعیت این سفارت خبر دارد و از شما پرسان خواهد کرد که یک آدم بی سواد و بی تدبیر چه بلاهایی را برسر مردم مظلوم ما می آورد.

آیا شما با ور می کنید که یک افغان به خاطر اذیت کردن کامیاب و چند روز منتظر نگهداشتن ایشان هربار که دستشویی میرفته است مبلغ 120000 یکصد و بیست هزار ریال ایرانی در حدود 500 افغانی میداده است در چند روز خوتان حساب کنید آنهم به خاطر زن و بچه هایش.
باورمیکنید به صدها نفر پول هاشان را دزد زده و تاکسی ها و اتوبوس ها و غیره غارت کرد است و ده ها مورد از این قبیل ...

درست نیست بخاطر یک نفر و رفتار بی خردانه وی اجازه دهیم هزاران هموطن مان تحقیر و بدبخت شوند .این به وجدان مسؤلین آن وزارت محترم برمیگردد.

موارد ذیل گوشه ای از خیانت های جناب کامیاب است
-فروش پاسپورت از طریق دلالان در بدل پول شخصی آخرین مورد هرکدام سیصد دالر برای خودش در بدل 18 پاسپورت 5400 دالر .
- فروش پاسپورت برای اتباع ایرانی .
- فروش پاسپورت برای دلالان بصورت کاملا سفید باثبت شماره سریال آن در دفتر برای فریب دادن تفتیش .
- فروش پاسپورت بدون حضور کسی که بنام آن صادر شده .
- در حال حاضر در بازار تهران در دست مردم بصورت قاچاق میتوانید پاسپورت سفید را که از سفارت افغانستان توسط کامیاب و همدستانش فروخته شده بدون مشکل بدست بیاورید.
-بهانه جوی برای عدم صدور پاسپورت جهت راضی کردن مردم برای دادن رشوت به ایشان .

- در ضمن ایشان شماره تلفن خودش را در کاغذ چاپ کرده و هر دختر زیبا که مراجعین ایشان باشد به آنها میدهد و میگوید بعدا تلفن بزنید .
- بی حرمتی به ناموس مردم .
- دست داشتن ایشان با بسیاری از دلالان ایرانی و افغانی که در جلو سفارت مشغول غارت اموال مردم به بهانه صرافی، عکاسی، فروش فرم های معمولی و رایگان با پول های زیاد.

من به عنوان یک شهر وند افغانستان از وزارت امور خارجه افغانستان خواهش میکنم این موضوع را بررسی کنند و بی تفاوت نباشند و از مردم دفاع کنند.

از جناب زلمی رسول خواهش میکنم دست این مامور بی لیاقتش را از سرمردم مظلوم کوتاه کند.

همه این موارد اطلاعات موثق است که من از دوستانم جمع کرده و قسمت از آن را خودم در موقع اخذ پاسپورت به چشم دیدم.
از ما چیزی نمی رود فقط مسؤلیت افغانستانی بودن را انجام دادیم حال مقامات تصمیم گرفتند یا نگرفتند به خودشان مربوط است.

محمود اچکزیی از اصفهان