-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۲, چهارشنبه

استقرار سیستم های دفاع هوایی ایران درمرز با افغانستان

محمدحسن منصوریان٬ معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء از تغییر «ساختار پدافند هوایی» جمهوری اسلامی و استقرار یگان‌های پدافند هوایی در شمال٬ جنوب و شرق ایران خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه (۲۸ حوت- اسفند) خبرگزاری‌ها٬ آقای منصوریان این مطلب را در نخستین همایش فرماندهان هوا و فضای پدافند هوایی که در تهران برگزار شد٬ بیان کرده است.
وی گفته که این یگان‌های هوایی پس از حضور نظامی «دشمنان» جمهوری اسلامی در جمهوری آذربایجان٬ افغانستان و کشور‌های جنوبی٬ در شمال٬ جنوب و شرق ایران مستقر شده‌اند.
معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء همچنین اظهار کرده که یگان‌های پدافندی جمهوری اسلامی در غرب ایران نیز تقویت شده است.
تغییرات در ساختار پدافند هوایی در شرایطی در دستور کار نیرو‌های نظامی قرار گرفته که در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از احتمال حمله هوایی به ایران از سوی اسرائیل و آمریکا منتشر شده است.
آمریکا و اسرائیل بار‌ها اعلام کرده‌اند برای حل و فصل پرونده برنامه‌ هسته‌ای جمهوری اسلامی به گزینه نظامی هم فکر می‌کنند.
فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی نیز در واکنش به این تهدید‌های مستقیم و غیرمستقیم اعلام کرده‌اند در صورت حمله پاسخ قاطعی به مهاجمان خواهند داد.