-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۳, پنجشنبه

بارزانی؛ تجزیه عراق قطعی است


رییس منطقه کردستان عراق تأکید کرد که در آینده "مژده" جدایی منطقه کردستان عراق را اعلام خواهد کرد. 


به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، "مسعود بارزانی" گفت: "عده اندکی درحال کشاندن عراق به سوی دیکتاتوری هستند .. عراق گرفتار یک بحران جدی است و ادامه این وضع از نظر ما پذیرفتنی نیست".
بارزانی افزود: "افراد بسیاری در تماس با ما درخواست کردند تا امروز مژده بزرگی را به ملت کردستان اعلام کنیم، به همین دلیل به شما اطمینان می دهم که این روز خواهد آمد؛ ولی این امر باید در زمان مناسبی صورت بگیرد .. اطمینان داشته باشید که این مژده قطعا صورت خواهد گرفت".
وی با درخواست از همه گروه‌ها و احزاب سیاسی عراق برای برگزاری یک نشست فوری جهت حل وضعیت کنونی، هشدار داد: "در غیر این صورت ما به ملت خود روی می آوریم و در آن هنگام ملت ما تصمیم نهایی خود را خواهد گرفت .. از این به بعد دیگر ما را ملامت نکنید".
بارزانی همچنین از قرار داشتن ارتش عراق در دست نخست وزیر انتقاد کرد.
این درحالی است که طبق قانون اساسی عراق نخست وزیر فرمانده کل نیروهای مسلح است.
رییس منطقه کردستان با اشاره به ادامه حمایت از جریان صدر و مجلس اعلا گفت: "ما دائما در کنار یکدیگر در یک سنگر خواهیم ماند .. البته نه با عده ای که همه محورهای قدرت را در دست گرفته اند".