-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۵, شنبه

روسیه: دشمن ایران نیستیم؛ اما نمی خواهیم بمب اتمی داشته باشد

وزیر دفاع روسیه اعلام داشت که دولت مسکو خود را دشمن رژیم ایران نمی داند. آناتولی آنتونوف در ادامه این سخنان افزود:

ایران همسایه ما است و ما با همسایگان خود با مهربانی رفتار می کنیم.
گفتنی است: رژیم ایران یکی از مشتریان پر سود کالاهای روسی به ویژه در امور تسلیحاتی و اتمی است و روسیه تا کنون ده ها میلیارد دلار از ایران درآمد داشته است.
در عین حال معاون وزیر دفاع روسیه گفت: دولت مسکو نمی خواهد که همسایگانش بمب اتمی داشته باشند – و این، یک موضع اصولی روسیه می باشد که به تعهدات خود در چارچوب شورای امنیت سازمان ملل نیز وفادار است.
معاون وزیر دفاع روسیه صریحاً تأکید کرد که دنیا از برنامه های اتمی رژیم ایران نگران است – ولی در عین حال افزود که رژیم ایران نیز از طرز رفتار کشورهای غربی نگرانی هایی دارد.
در همین حال، در لاهه سفیر رژیم ایران ادعا کرد که حکومت ایران در پی ساخت بمب هسته ای نیست – بلکه از دانش اتمی می خواهد در امور تولید انرژی و رادیوایزتوپ ها بهره گیرد. سید کاظم غریب با این سخنان توضیح نداد که اگر رژیم قصد تولید بمب هسته ای ندارد، پس چرا به پنهان کاری ادامه می دهد و دنیا را دست به سر کرده است.
سفیر حکومت ایران در اوکراین نیز ادعا کرد که هدف غرب آن است که ایران در امور علمی پیشرفت نکند. اکبر قاسمی با این سخنان کوشید سرسختی ها و پنهان کاری های رژیم ایران را پرده پوشی کند – و این در حالی که دنیا تأکید کرده با دانش اتمی در دست رژیم ایران هیچ مخالفتی ندارد زیرا آن را قانونی می داند – وتنها دلمشغولی و نگرانی جهان، استفاده ایران ازاین دانش برای تولید سلاح های کشتار همگانی است.
یادآوری می شود: جامعه جهانی در همان سال های نخستین ابراز آمادگی کرد که دانش اتمی را در اختیار رژیم ایران نیز قرار دهد – و این به آن شرط  که همه فعالیت هسته ای ایران زیر نظر دقیق نهادهای بین المللی باشد – ولی رژیم ایران این پیشنهادها را رد کرد.