-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۴, جمعه

پاکستان خواهان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان نیست

رئیس سابق سازمان اطلاعات پاکستان اذعان کرده است که اسلام آباد خواهان بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان نیست. به گزارش فارس در اسلام آباد، پاکستان خواهان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان به ویژه پس از خروج نیروهای خارجی از این کشور نیست.
به گزارش شبکه خبری "دنیا نیوز" پاکستان، "ژنرال شجاع پاشا" رئیس وقت سازمان اطلاعات پاکستان در مصاحه ای منتشر نشده در ماه آوریل سال گذشته میلادی گفت: پاکستان خواهان دولت فراگیر در افغانستان و پایان جنگ داخلی در این کشور است.
وی افزود: نمی توان نقش مهم طالبان در افغانستان را منکر شد اما اگر طالبان بر افغانستان مسلط شوند تهدیدی برای پاکستان خواهند بود.
رسانه های پاکستانی و انگلیسی با انتشار این خبر از تغییر سیاست پاکستان در قبال افغانستان خبر دادند.
برخی رسانه ها در تفسیر این خبر آورده اند که به رغم اینکه سازمان اطلاعات پاکستان یکی از عوامل ایجاد و پشتیبانی گروه طالبان در افغانستان بود اما اکنون به نظر می رسد که سیاست های این کشور دستخوش تغییر شده است.