-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ اسفند ۲۸, یکشنبه

نباید به هرقیمتی بشار اسد را سرکار نگهداریم


در حالی که همه قوای رژیم ایران برای حفظ حکومت بشار اسد بسیج شده است، حجت الاسلام علی یونسی، وزیر اسبق اطلاعات ایران در مصاحبه ای در تهران گفت: «منافع ایران در سوریه این نیست که به هر قیمتی بشار اسد را سر کار نگاه داریم».


حجت الاسلام یونسی که وزیر اطلاعات در زمان دولت آقای خاتمی بود، در مصاحبه با سالنامه روزنامه "اعتماد"، در آستانه نوروز، گفت بعید نمی داند که بر اثر ادامه لجاجت های اسد در سوریه، به زودی تمام زیرساخت های سوریه نابود شود و به گفته او، در آن صورت در نظام جدید، ایران هیچ نفوذی نداشته باشد.
در همین حال، عراق با رد درستی گزارش وزارت خارجه آمریکا در زمینه ارسال محموله های تسلیحاتی ایرانی به سوریه از راه آسمان عراق، مدعی شده است که از آسمان عراق چنین سوءاستفاده ای به عمل نیامده است.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه فاش کرد که ایران در ماه های اخیر بارها با زیر پا گذاشتن قطعنامه های شورای امنیت، با پروازهایی که از حریم هوایی عراق صورت گرفته است، محموله های تسلیحاتی برای حکومت بشار اسد فرستاده است.
آمریکا تأکید دارد پس از چند بار بازرسی محموله های زمینی و هوایی ایران از راه ترکیه به سوریه بود که مقامات ایران برای عبور دادن محموله های تسلیحاتی خود برای سوریه، با آقای جواد نوری المالکی، نخست وزیر شیعه عراق به توافق رسیدند.