-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۱۱, جمعه

مواظب باشید؛ ایران دالرتقلبی چاپ کرده وممکن است سرتان کلاه برود
گزارشی که توسط یک تارنمای خبری در اینترنت منتشر شده نشان می دهد که حکومت ایران به دلیل مواجه شدن با کمبود ارزهای خارجی، به چاپ دالرهای تقلبی اقدام کرده است.
به گزارش تارنمای خبری – اطلاعاتی "دبکا فایل"، این هفته مقامات امنیتی مالزی دو ایرانی را که بکس هایی مملو از دالرهای تقلبی به همراه داشتند در فرودگاه کوالالامپور دستگیر کردند.
این دو ایرانی که جمعاً بیش از 350 هزار نوت  100 دالری تقلبی را در دو بکس حمل می کردند، به مقامات مالزی گفتند که این دالر ها را از بانک مرکزی ایران گرفته اند و قصد داشتند از آن برای پرداخت پول معاملات خود استفاده کنند.
"دبکا فایل" به نقل از منابع محلی تأکید کرد که این دالرها به روی کاغذ مخصوص و به شکلی کاملاً حرفه ای چاپ شده اند.
به نوشته این تارنما، مأموران اطلاعاتی آمریکایی در رایزنی با مقامات مالزیایی هستند تا بتوانند با گرفتن نمونه هایی از دالرهای تقلبی و مقایسه آنها با نمونه های دیگری که در خلیج فارس و عراق کشف شده اند، به این موضوع پی ببرند که آیا سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در جریان جعل این اسکناس ها قرار دارد یا خیر؟!  
اگر ثابت شود که حکومت ایران در جریان جعل دالر قرار دارد، این موضوع می تواند تبعات شدیدی برای رژیم داشته باشد. در پی قطع خدمات دهی مؤسسه "سوییفت" به بانک های ایرانی، بازرگانان این کشور بیش از هر زمانی ناچار شده اند برای معاملات خود از پول نقد استفاده کنند.