-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۸, جمعه

خودکشی 15 نوجوان الجزائری به خاطر یک کارتون


به نقل از پایگاه خبری الریاض، سه خبر روز گذشته چون صاعقه الجزایر را لرزاند،
اخباری که از خودکشی کودکان در مناطق مختلف این کشور خبر می‌داد.


خودکشی 3 کودک زیر 12 سال در روستای نائیه در مرکز الجزایر، خودکشی یک دانش‌آموز در شهر «تیزی» در منطقه «امقران»، خودکشی یک کودک در روستای «ابهال» در همین منطقه و خودکشی‌های دیگر در منطقه «بوزقن»، «باتن» در شرق الجزیره، در شهر «تیارت» در غرب الجزیره، «بسکره»، «سکیکده»، «برج بوعریرج» و «خنشله» و «بجایه» و «وهران» که آمار آنها به 15 نفر می‌رسد همه به خاطر یک کارتون بوده است.
کارتون «کارآگاه کونان» که این روزها توسط شبکه «اسپیس تون» در الجزایر در حال پخش است روی نوجوانان الجزایری تاثیر گذاشته و هر کس از آنان به شیوه‌ای که در این کارتون نشان داده شده خود را کشته است.
اکنون این اتفاق در الجزایر مورد نگرانی شدید خانواده‌ها شده و متخصصان علوم روانشناسی و علوم اجتماعی نسبت به آثار چنین هشدار داده‌اند.
بنابر این گزارش، «کارآگاه کونان» مجموعه کارتونی است که در ژاپن تولید شده و به گفته سازندگان آن نگاه معاصر به داستان‌های شرلوک هلمز است.