-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۳۱, پنجشنبه

عربستان حکم اعدام 8 ایرانی را لغو کرده است
جنگ لفظی ایران با امارات بر سر جزایر سه گانه، تنش میان تهران با دولت عربستان سعودی را نیز بار دیگر تشدید کرده است. در حالی که دولت ریاض از ادعاهای امارات درباره جزایر سه گانه حمایت کامل کرده است، برخی تارنماهای خبری در ایران نیز امروز مدعی شد که عربستان سعودی، هشت شهروند ایرانی را اعدام کرده است. این در حالی است که وزیر خارجه ایران امروز گفت که حکم اعدام این افراد لغو شده و در این زمینه از عربستان سعودی تشکر کرد.
براساس گزارشی که در تارنماهایی چون "شیعه آنلاین" و "الف" منتشر شد، این هشت تن روز یکشنبه، سه روز پیش در شهر "دمام" اعدام شده اند. دولت تهران روز گذشته از عربستان خواسته بود این هشت نفر را آزاد کند.
"شیعه آنلاین" در این زمینه نوشت که دستور اعدام این هشت تن را وزیر کشور عربستان، شاهزاده نایف بن عبدالعزیز و بدون اجازه پادشاه آن کشور، ملک عبدالله بن عبدالعزیز صادر کرده است.
دولت تهران می گوید که این افراد، ملوانانی بودند که شش سال پیش در لنج ماهیگیری خود در آب های مرزی عربستان دستگیر شدند. ولی عربستان سعودی آنها را به قاچاق مواد مخدر متهم کرده که مجازات آن در عربستان، اعدام است.