-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۰, یکشنبه

پیشنهاد ۱۵۰ میلیارد دلاری عربستان برای خرید فیس‌بوک!


فیس بوک انقلاب می زاید وانقلاب ها را می تواند خفه کند. عربستان آیا از آیندۀ قدرت شیخ ها ترس دارد؟

یک پایگاه آمریکایی طی گزارشی از پیشنهاد پادشاه عربستان به موسس شبکه اجتماعی فیس‌بوک برای خرید این شبکه به مبلغ 150 میلیارد دلار پرده برداشت.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری النخیل عراق، پایگاه آمریکایی "داون وایزر" با انتشار گزارشی رسمی اعلام کرد،‌ "عبدالله بن عبدالعزیز"، پادشاه عربستان، به "مارک زاکربرگ"، موسس شبکه اجتماعی فیس‌بوک، پیشنهاد داده است که این شبکه را به طور کامل و به مبلغ 150 میلیارد دلار به وی بفروشد.
در این گزارش آمده است که این اقدام پادشاه عربستان پس از نگرانی وی از تظاهرات‌ و افزایش فراخوان‌ها در فیس‌بوک برای برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز صورت گرفته است.
این پایگاه در ادامه گزارش خود ضمن وسوسه‌انگیز خواندن این پیشنهاد پادشاه عربستان اعلام کرد: موسس فیس‌بوک تاکنون هیچ پاسخی به این درخواست عبدالله بن عبدالعزیز نداده است.
این در حالی است که گفته می‌شود اعتراض‌های مردمی در کشورهای عربی از جمله تونس، مصر، لیبی و بحرین از طریق فراخوان‌هایی در فیس‌بوک آغاز شده است.