-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۴, دوشنبه

مردی داد خواه، ممثل تغییربرای عدالت

بی هیچ تعارف واضافات باید نوشت که گردش روزگار سراسرتلخ افغانستان چهره یی را درخود پروریده است که درتاریخ منطقه بی همتاست. دکتربشردوست را حمایت کنید. 


درشرایط «خرسواری» های کنونی کمتر رد پایی از وی برجا می ماند وندای سالم وی برای نجات ودفع فتنۀ حرام خواران سیاسی کمتر از گلوی رسانه ها برون می آید. خط بشردوست به روحیۀ عمومی مردم رسوخ کرده است. ایشان هنوز فریاد رسایی برای  تغییر سالم ونگونساری فراعنۀ دزدی وغداری درافغانستان امروز است. گاه ازنگاه شبح سان درمقابل دکتربشردوست بیم ناک می شوم که فقط برای چور ودزدی دست وآستین برزده وملت را به گروگان گرفته اند. دردورۀ تسلط انحطاط، اعداد کسانی که جنس پاکبازان منصف حساب می شوند، بسیاراندک است.
بن بست درهمه جهات قوی ترشده است وتغییر ریشه یی، اجتناب ناپذیر است. مصداق سخن من گفتار دیروزی دکتربشردوست است؛ توجه کنید:
بودجه اختصاص یافته به محافظین کرزی چند برابر بودجه اختصاص یافته تمام آکادمیک علوم افغانستان است!
در این شرایط افغانستان که مردم از گرسنگی می میرند، تنها محافظین کرزی 12 تا 13 میلیون دالر معاش دارند و این را هم همه می دانند که کرزی نه تنها از افغانستان بلکه حتی از ای اس ای پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ( ایران) هم پول دریافت می کند.

با توجه به مشکلاتی که وجود دارد چطور بودجه به تصویب رسید؟
آقای بشر دوست در پاسخ به این سوال گفت : وکلا و نمایندگان مردم اصلا به فکر مردم نیستند و فقط به فکر خود هستند و اصلا به فکر معیوب و معلول و بازمانده های شهیدان نیستند و فقط در فکر این هستند تا معاش خود را بالا ببرند. نه تنها رئیس جمهور و معاونینش این مزایا را دارند بلکه در این شرایط بودجه ای برای ساختن منزل های رهایشی برای قاضی القضات و رییس پارلمان و اعمار دیوار مجدد ارگ ریاست جمهوری و ترمیم قصر دلگشا و... اختصاص یافته، که با این مقدار پول میشد بسیاری از مشکلات مردم را حل کرد.

چرا خانه برای افغان های بیچاره که در خیمه زندگی میکنند نمیسازند؟
من چهل سال هست که داد میزنم این وزیران وزیر نیستند بلکه تنبل های سلطان محمود هستند، داکتر های بی سواد هستند که هر پنج شنبه جمعه برای عیاشی به دبی میروند.
پیشنهاد من برای این بودجه این بود که اولا معاش معلول، معیوب، بازمانده شهید را تا 5000 افغانی افزایش دهند.
دوم اینکه معاش اجیر و معلم را تا 15هزار افغانی حداقل برساند.

امسال 70هزار محصل از دانشگاه مانده اند که باید با این بودجه امکانات را برای تحصیل آنها فراهم میکردیم نه اینکه پول را به این وزرای تنبل فاسد بدهیم.
امروز تنها وکیلی که به عنوان اعتراض مجلس را ترک کرد من بودم. مشکل اساسی این است که 500 نفر در افغانستان همه چیز را در دست دارند و بیخود صدا میکنند گرگ آمد گرگ آمد، در حالیکه گرگ های سیاسی خود آنها هستند که با کرزی دستشان در یک کاسه است.
تا زمانیکه این وزیران و فاسدان در افغانستان باشند وضعیت افغانستان همینطور است