-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۳۰, چهارشنبه

عربستان هشت ایرانی را اعدام کرد

تنش های خاموش ایران وعربستان با تصادمات پرهیاهو اما اعلام نا شده همراه شده است.


اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که مقامات سعودی هشت تن ازایرانی ها را که در زندان شهر «دمام» به سرمی بردند، اعدام کرده اند.  

به گزارش شیعه آنلاین، گفته می شود اعدام این 8 ایرانی بدون هرگونه محاکمه و یا اقدامات لازم قانونی انجام شد. زمان دقیق اعدام این ایرانی ها روز یکشنبه 15/4/2012 بوده اما منابع خبری ایرانی احتمال داده اند که این خبر تا به این لحظه از ترس واکنش جمهوری اسلامی ایران، توسط رسانه های سعودی محرمانه مانده بود.

در همین حال یک فعال سیاسی سعودی که خواست نامش فاش نشود، ( به نقل ازشیعه آنلاین) اعلام کرد که علت اعلام نشدن این خبر، اختلاف شدید درون خاندان حاکم سعودی بر سر اجرای حکم اعدام این 8 ایرانی بوده است.

دستور اعدام این ایرانی ها مستقیما توسط شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز آل سعود» وزیر کشور سعودی صادر شده بود. وی بدون اجازه و هماهنگی با «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی این کار را کرده است.

منابع ایرانی مدعی اند که این 8 ایرانی که از باشنده های  شهرهای جنوبی ایران بوده اند، حدود شش سال پیش در یک لنج ماهیگیری در آب های بین المللی در نزدیکی مرز آبی عربستان سعودی بازداشت شده بودند. اما باید زیرکاسه نیم کاسه باشد وعربستان هیچ گاه ماهی گیران بی گناه را اعدام نمی کند.

نام این 8 ایرانی اعدام شده بدین شرح است: 1- شاکر يعقوب إسحاق 2- عادل عبد الباري رضوی 3- سيد جواد موسوي 4- سالم شرهان 5- سعيد حميد عطار 6- صباح عاشور 7- قاسم رضوی 8- يعقوب فارسي نجات.