-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۰, یکشنبه

پروندۀ مهمی درتهران افشا می شوددر تهران گفته می شود که یک کمیته ویژه پیگیر ماجرای سرقت اسناد طبقه بندی شده وزارت اطلاعات در زمان سرپرستی موقت احمدی نژاد بر این وزارتخانه تشکیل شده است.


لیست بلند بالای حیدر مصلحی وزیر کنونی اطلاعات از اسناد سری و طبقه بندی شده که مدعی است احمدی نژاد و باند او شبانه و با کامیون از این وزارتخانه خارج کرده اند تهیه کرده و دراختیار این کمیته گذاشته است. از سوی دیگر احمدی نژاد نیز مدعی شده که اسناد سری و طبقه بندی شده وزارت اطلاعات که از زیر مجموعه های دولت است توسط یک باند از سپاه پاسداران و با چراغ سبز حیدر مصلحی از این وزارتخانه ربوده شده و به نقطه ای نامعلوم برده شده است. هیچکس نمی گوید طرفین چه اسنادی را و باچه سمت گیری و هدفی برده اند و درکجا پنهان کرده و با آن چه میخواهند بکنند. اما نکته بسیار جالبی که این روزها درمحافل سیاسی از آن صحبت می شود اینست که پرونده پر حجم انفجار و آتش سوزی سینما رکس آبادان و همچنین پرونده قتل دکتر سامی که احمدی نژاد متهم به دست داشتن در آنست از وزارت اطلاعات ربوده شده است. سینما رکس آبادان در سال انقلاب، بدنبال یک انفجار آتش گرفت و نزدیک به 400 تن که مشغول دیدن فیلم "گوزن ها" بودند قربانی این حریق شدند. کسانی که انفجار را ایجاد کردند، با نقشه قبلی درهای خروجی سالن سینما را از بیرون بسته بودند تا کسی نتواند فرار کند. در ابتدا انگشت اتهام توجه ساواک شاهنشاهی شد اما بعدها این انگشت به سوی گروه های افراطی مذهبی بازگشت و حتی گفته شد که عاملین این جنایت از مرز گریخته و به عراق رفته اند. در پرونده قتل سامی نیز بصورت کاملا ساختگی، حکومت اعلام کرد که قاتل دچار اختلال روانی بوده و از تهران رفته به خوزستان و خود را حلق آویز کرده است. این درحالی است که گفته می شود او نیز آن زمان به عراق رفت و معلوم نیست اکنون با کدام درچه نظامی در سپاه قدس مشغول فعالیت است. قتل سامی در آذر ماه سال 1367 روی داد و نخستین قتل از سلسله قتل های زنجیره ای، پس از قتل عام زندانیان سیاسی در مرداد و شهریور همین سال بود. دکتر سامی نخستین وزیر بهداری بعد از انقلاب در کابینه مهندس بازرگان، از جمله نامزدهای اولین انتخابات ریاست جمهوری، رهبر حزب مذهبی "جاما" و از چهره های مشهور ملی مذهبی بود. وی درعین حال پزشک مخصوص آیت الله منتظری نیز بود.