-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ فروردین ۲۱, دوشنبه

ضرب صفر درافغانستان؛ شاهکاری درفلسطین

مولوی مختارمفلح چه گم کرده است؟  مسئولیت دینی درافغانستان به سر رسانده شده و حالا نوبت به فلسطین رسید! خوش آمدی مولوی! شرح موضوع را در زیربخوانید:


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، "محمد مختار مفلح" امروز با حضور در یک کنفرانس خبری در کابل با اشاره به جزئیات سفرش با "کاروان الی بیت‌المقدس" اظهار داشت: حدود 800 نفر از 30 کشور اسلامی به منظور حمایت از قدس شریف به فلسطین سفر کردند و حمایت خود را از مردم زجر کشیده این کشور اعلام کردند.
رهبر "حزب نهضت اسلامی افغانستان" تصریح کرد: اعضای این کاروان تجربه‌ها و نظرات خود را در رابطه با حمایت از قدس و مردم فلسطین به شور و مشورت گذاشتند.
با سفر به قدس، زمینه‎ حمایت بیشتر از مردم فلسطین فراهم شد
رئیس شورای حامیان قدس شریف در افغانستان، تأکید کرد: کاروان‎های کشورهای مختلف اسلامی با سفر به قدس زمینه‎ حمایت بیشتر از مردم فلسطین را فراهم کردند.
رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان با بیان این که خوشبختانه هیئت افغانستان موفق شد، برای اولین بار پرچم افغانستان را در جغرافیای فلسطین و مرز اسرائیل به اهتزاز در آورد، گفت: افغانستان به عنوان یک کشور اسلامی جایگاه خوبی در جهان اسلام دارد و حمایت این کشور از حقوق فلسطینی‎ها امری مهم است.
هرکسی که از حقوق ملت فلسطین حمایت کند هم ‌پیمان ما است
مفلح با اشاره به این که وقتی آمریکا برای مسیحیان در تمام دنیا فعالیت می‌کند، چرا مسلمانان این حق را به خود نمی‌دهند تا از مردم و ارزش‎های اسلامی در جهان حمایت کنند، افزود: هر کشوری که با این نوع تفکر موافق باشد ما هم با او موافق هستیم.
وی ادامه داد: مردم فلسطین حق زیادی بر گردن مسلمانان جهان دارند و باید حمایت شوند.
کاروان الی بیت‌المقدس ماه گذشته با عبور از 30 کشور اسلامی به منظور حمایت از حقوق مردم فلسطین  به بیت‌المقدس سفر کرد.
در ترکیب این کاروان ده‌ها تن از بزرگان و سیاست‌مداران افغان نیز حضور داشتند.