-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۳, یکشنبه

اسرار شلیک موشک امریکا به هواپیمای ایران


«به محض شلیک آمریکایی ها و زدن هواپیمای مسافربری ما، داد و قال سرمی دهیم که ای دنیا این آمریکایی های نامرد را ببینید که به هواپیمای مسافربری هم رحم نمی کنند؟! اما دم برنمی آوریم که در سایه ی معکوس همان هواپیمای مسافربری جنگنده های خود را مخفی کرده بودیم تا از رادار ناو آمریکایی فرار کنند و به او ضربه بزنند.»پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR655» از بندر عباس به مقصد دبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده از ناو یو‌اس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ مسافر آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند.
انتشار خبر مذکور در اواخر دهه ی اول تشکیل حکومت جمهوری اسلامی موج شدیدی از خشم عمومی نسبت به دولت آمریکا را برانگیخت و مدتها دستاویز سیاست مداران ایرانی برای درپیش گرفتن سیاست های ضد آمریکایی بود.
به گزارش بالاخبر، اما محمد نوریزاد در تازه ترین مصاحبه ی خود با سایت کلمه و با افشای زاویه ی دیگری از این ماجرا، از پشت پرده ی انهدام پرواز IR655 می گوید و جنایتی دیگر از سوی رهبران نظام جمهوری اسلامی را فاش می سازد.
بر اساس متنی که از این مصاحبه منتشر شده است نوریزاد با اشاره به فاجعه پرواز IR655 از پرواز همزمان جنگنده های ایرانی در پناه این هواپیمای مسافربری به منظور گریز از رادار ناوهای آمریکایی و ضربه زدن به آنها پرده بر می دارد و می گوید: «به محض شلیک آمریکایی ها و زدن هواپیمای مسافربری ما، داد و قال سرمی دهیم که ای دنیا این آمریکایی های نامرد را ببینید که به هواپیمای مسافربری هم رحم نمی کنند؟! اما دم برنمی آوریم که در سایه ی معکوس همان هواپیمای مسافربری جنگنده های خود را مخفی کرده بودیم تا از رادار ناو آمریکایی فرار کنند و به او ضربه بزنند.»
گفتنی است در جریان شلیک و انهدام IR655 نیروهای آمریکایی بلافاصله ادعا می کنند که یک هواپیمای جنگی اف-14 را مورد هدف خویش قرار داده اند، اما با گذشت زمان مشخص می شود که هواپیمای منهدم شده یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر بوده است.
در اسناد منتشر شده در خصوص این فاجعه آمده است که زمانی که موشک به سمت هواپیمای مذکور شلیک می گردد، اختلاف نظر بر سر تجاری و یا نظامی بودن هواپیمای هدف در میان کارکنان ناوهای جنگی آمریکایی وجود داشته است. اما بر اساس افشاگری نوریزاد مشخص می شود که بواقع در سایه ی معکوس هواپیمای مسافربری IR655 جنگندهای جمهوری اسلامی  نیز برای گریز از رادارها و ضربه زنی به ناوهای آمریکایی مشغول انجام عملیات بوده اند. این گزارش فاش می سازد که به واضح در این عملیات مقام های جمهوری اسلامی از جان شهروندان خویش برای پوشش مقاصد نظامی خود استقاده نموده اند.
این عملیات مرگبار که  جز کشته شدن 290 نفر سرنشینان این هواپیمای مسافر بری که حامل 254 سرنشین ایرانی بوده ، دست آورد دیگری به همراه نداشته است، از بی ارزش بودن جان شهروندان ایرانی نزد حکومت جمهوری اسلامی حکایت دارد.
آیا به راستی حکومتی که برای آزمایش برنامه ها و مقاصد خود حاضر به ریسک جان شهروندانش می شود، استحقاق حکمفرمایی بر سرزمین پهناوری چون ایران را دارد؟
افشاگری اخیر محمد نوریزاد با پرده برداری از یکی دیگر از جنایات جمهوری اسلامی، مکر خونین رهبران این نظام را برای استفاده از این حادثه به منظور ترویج سیاست های ضد آمریکایی در نظام جمهوری اسلامی را نشان می دهد.