-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۶, چهارشنبه

هشدارجالب ضیاء مسعود: به چوکی معاونیت دل نبندید!

آیا درموقعیت «نخبه ها» باردیگر تزلزل افتاده است؟ به نظرمی رسد که دوبازوی «جبهۀ ملی» ( جنبش ملی وحزب وحدت شاخۀ محقق) آنتن مستقلانه فعال کرده اند!

رهبر جبهۀ ملی افغانستان به رهبران جریان‌های اپوزیسیونی هشدار داده می‌گوید که این‌بار نباید فریب چوکی معاونیت را بخورند. رهبر جبهۀ ملی در یک گفت‌وگو با روزنامۀ ماندگار همچنان گفته است افرادی که از جانب حکومت نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2014 هستند، تلاش دارند از میان جريان‌هاي ايتلاف ملي و جبهه ملي، معاونان خویش را برگزینند.
احمدضيا مسعود گفت: آقای قیوم کرزی برادر حامد کرزی و کسانی دیگری که از جانب حکومت کاندیدا هستند، در این فکر اند که چه کسی را از بین این دو جریان سیاسی (ایتلاف ملی افغانستان و جبهۀ ملی) به حیث معاون برگزینند. رهبر جبهة ملی گفت:
در دور دوم انتخابات، با رفتن مارشال فهیم به صفت معاون اول ریاست جمهوری، جبهۀ ملی که تحت رهبری استاد شهید (پروفيسور استاد برهان‌الدين رباني) بود، با شکست مواجه گردید و تیم ما نتوانست در انتخابات پیروز به‌در آید.
او افزود: حکومت می‌خواهد همان تکتیک را یک‌بار دیگر به اجرا بگذارد. او اضافه کرد: امیدوارم بار دیگر برادران ما فریب چوکی و مقام معاونیت را نخورند. رهبر جبهۀ ملی تصریح کرد در صورتی که این‌بار فریب نخوریم، برنده خواهیم شد.
نفاق‌افگنی حکومت میان جبهه و ایتلاف رهبر جبهۀ ملی گفت که حکومت افغانستان تلاش‌هایش را به خاطر یکجا نشدن ایتلاف ملی و جبهۀ ملی آغاز کرده است؛ اما ما هیچ «بیگانه‌گی» باهم نداریم و کماکان مصمم به یکجا شدن هستیم.
احمدضیا مسعود گفت: ما در انتخابات پیش‌رو نامزدی خواهیم داشت که در جهاد و مقاومت مردم افغانستان سهیم بوده و از ادارۀ کشور به‌در آید.
رهبر جبهۀ ملی می‌گوید که تشکیل شورای اجراییۀ ایتلاف ملی از چهل تا چهل‌وپنج نفر می‌باشد، به همین دلیل برای ملحق شدن این دو جریان سیاسی اپوزیسیونی، اعضای اجراییۀ ایتلاف ملی نیازمند به مشوره و رایزنی بیشتر هستند. احمدضیا مسعود خاطرنشان ساخت: «ما از طریق کنفرانس‌های ملی، آهسته آهسته موقف خود را با ایتلاف ملی مشترک می‌سازیم تا شرایط برای یک‌جا شدن آماده شود.»
او ابراز داشت: ما در مورد اصلاحات در انتخابات با ایتلاف ملی افغانستان کنفرانس مشترک می‌گیریم و پس از آن، روی نزدیک ساختن هردو جریان سیاسی کار خواهیم کرد.
رهبر جبهۀ ملی افغانستان گفت: ما باید مواضع خود را مشترک بسازیم و به عنوان یک جریان کلان، اعلان موجودیت کنیم.
آقای مسعود ابراز داشت که باید برادران ما این‌بار روی قول‌شان ایستاده‌گی کنند چون پیروزی مردم افغانستان در انتخابات، بسته‌گی به از هم نپاشیدن این دو جریان اپوزیسیونی دارد. این عضو ارشد جبهۀ ملی تصریح کرد: جبهۀ ملی و ایتلاف ملی بین خود کدام بیگانه‌گی ندارند و برنامه‌های سیاسی آن‌ها شبیه هم است.
مثلث طالبان- کرزی- حکمتیار احمدضیا مسعود رهبر جبهۀ ملی، یک‌بار دیگر تاکید کرد که اسناد موثق در اختیار دارند که نشان می‌دهد مثلث کرزی- طالبان و حزب اسلامی در حال شکل گیری‌ست و دیدارها و گفت‌وگوهایی نیز میان آن‌ها صورت گرفته است. معاون پیشین حامد کرزی افزود که مردم افغانستان تجربۀ حکومت این مثلث را دارند و با یک‌جاشدن افراطی‌ها اوضاع بدتر خواهد شد.
احمدضیا مسعود به ماندگار گفت که به خاطر سبوتاژ کردن این «مثلث افراطی» تلاش‌ها برای جمع‌شدن زیر یک چتر واحد سیاسی جریان دارد و با تشکیل این جریان، مثلث حامد کرزی به انزوا کشیده خواهد شد و موفقیت از آن ما خواهد بود.
جبهة ملي رهبر جبهۀ ملی افغانستان می‌گوید: چندی پیش تبلیغاتی صورت گرفت که پس از گذشت یکی دوماه این جبهه ازهم می‌پاشد؛ اما امروز ثابت شد که سیاست‌های جبهۀ ملی جایگاه خود را یافته و همیشه ماندگار خواهد بود.
او اضافه کرد: ما باید بر اصل برنامه‌های خود تأکید داشته باشیم و ‌بهترین ساختاری که می‌تواند پاسخ‌گوی نیازمندی‌های مردم افغانستان باشد، نظام پارلمانی است که همۀ ما روی آن توافق داریم.