-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۳, یکشنبه

دوستم: خارجی ها درحال ساخت یک دولت جدید هستند

برنامه‌های وسیعی روی دست گرفته شده و برخی از والی‌ها و فرماندهان پلیس نیز تعیین شده‌اند.

خبرگزاری بست باستان به نقل از جنرال عبدالرشید دوستم رهبرجنبش ملی واسلامی افغانستان از تشکیل یک دولت جدید به وسیلۀ «خارجی ها» درافغانستان خبر داد. دوستم که درشهرشبرغان صحبت می کرد گفته است:
 تشکیل چنین دولتی خلاف منافع ملی افغانستان است.
رهبر جنبش ملی افغانستان اظهار داشت: برخی از کشورهای خارجی در نظر دارند تا با تدویر اجلاسی که در آیندۀ نزدیک در ایالات متحده امریکا برگزار خواهد شد، حکومتی را در افغانستان تشکیل دهند که با تشکیل آن، افغانستان یک بار دیگر به سمت بدبختی سوق داده خواهد شد.
به گفته رهبر جنبش ملی افغانستان، در این راستا برنامه‌های وسیعی روی دست گرفته شده و برخی از والی‌ها و فرماندهان پلیس نیز تعیین شده‌اند.
دوستم گفت: مسائل زبانی و قومی را باید کنار گذاشت و در شرایط فعلی افغانستان نیاز به وحدت ملی دارد.
این در حالی است که با نزدیک شدن سال 2014 میلادی و خروج نظامیان خارجی از افغانستان، گروه‌های مخالفان سیاسی دولت افغانستان نیز در مورد آینده افغانستان و انتخابات ریاست جمهوری در این کشور اظهار نگرانی می‌کنند.
سال 2014 میلادی که همزمان است با خروج نظامیان خارجی از افغانستان و پایان دوره ریاست جمهور حامد کرزی، یک سال سرنوشت ساز برای افغانستان خواهد بود.
در این سال مسئولیت امنیت همه نقاط افغانستان به نیروهای امنیتی افغان واگذار می‌شود.