-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۹, سه‌شنبه

بدعت های فحشای مجاز تحت نام اسلام دولتی


کلاه شرعی برای فحشاء: اینها آبروی اسلام را می برند.


اینها مدعی اند:زنانی یائسه و بالای 50 سال سن دارند، اما 35 تا 38 ساله به نظر می رسند و پس از عقد موقت، نیاز جنسی اشخاص را برطرف می سازند. این زنان که ما بین 40 تا 100 هزار تومان برای هر ساعت دریافت می کنند، از ویژگی یائسگی بهره لازم را می برند!


اخیراً برخی اشخاص به صورت آنلاین، تدارک یک شیوه تازه از فحشاء را دیده اند که هرچند به آن لباس شرعی پوشانده اند، اما این رفتارشان کاملاً مصداق کلاه شرعی دارد تا ضمن مشروع خواندن رفتارشان دقیقاً به تبلیغ فحشا بپردازد و از آن مهم تر، زمینه را فراهم سازند تا با سوء استفاده و سوء برداشت از احکام دقیق اسلام، موجب ضربه خوردن و آسیب دیدن چهره و ابروی اسلام در افکارعمومی گردد.

به گزارش سرویس اجتماعی «بازتاب»؛ عقد موقت که در کشورمان با اصطلاح صیغه خوانده می شود، یکی از دو قسم ازدواج مشروع در اسلام در کنار عقد دائم یا همان ازدواج دائم است و بی شک یکی از شیوه های مشروعی است که اسلام آن را مورد تایید قرار داده است؛ شیوه ای که در کنار شیوه های متعدد ازدواج حتی در پیش از اسلام نیز رواج داشته، اما در نهایت دین اسلام تنها این دو شیوه را مورد تایید قرار داده و در قرن های اخیر نیز مسئله ای رایج بوده است.

عقد موقت در واقع می تواند از فحشا به طور گسترده جلوگیری نماید و به عنوان نمونه مردی که همسرش با مشکلات جنسی مواجه است، برای تامین نیاز جنسی خود که در غریزه آدمی نهفته است و انکارش غیرعاقلانه است، در عوض مراجعه مکرر به فواحش که کمترین عوارضش بیماریهای وسیع است، سرپرستی زنی را برعهده می گیرد که بیوه (مطلقه یا شوهرمرده) شده و در عمل ضمن تامین نیازهای روحی و مادی آن زن، از خروج آن زن از ریل اصلی زندگی نیز جلوگیری می کند، یا افرادی که امکان ازدواج دائم وتیهه زندگی ومسکن مستقل را ندارند با عقد موقت از افتادن به مسیر گناه جلوگیری کنند.

بر همین اساس اصولاً عقد موقت با دختر باکره یا زن جوان توصیه نشده، مگر به عنوان مقدمه ازدواج دائم که در ایران تحت عنوان نامزدی از آن یاد می شود، چرا که عوارض چنین ازدواج هایی صرفاً برای تامین نیاز جنسی، بیشتر از فوایدش است و حداقل عوارضش می تواند فرزندانی باشد که مرد به ویژه اگر جوان باشد، حاضر نیست تعهد و سرپرستی اش را برعهده بگیرد و یک عمر بزرگ کند و اگر مسئولیتش را نیز برعهده بگیرد، شاید توانش را به خصوص در جامعه امروز نداشته باشد و بنابراین محصول کار فرزندان بی پدری می شوند که طبیعتاً مادرشان نیز با آن وضعیت توان سرپرستی شان را ندارد و با این اوصاف بحث عقد موقت با چالشهای متعددی مواجه است.
در مقابل اما نسل جوان نیز نیازهای مشخصی دارد که برای جوان امروز که سن ازدواج در آن از سی می گذرد و ایده آل ازدواج برای اکثریت نیز 25 تا 35 است، تحمل این نیازها تا آن سن هم دشوار است و بنابراین یا باید به شیوه های نامشروع معمول و فواحش روی بیاورد یا از همان راهکار صیغه بهره ببرد که البته در این زمینه زنان مطلقه پنجاه ساله و بیش از آن که بحث یائسگی برایشان متصور است و امکان بچه دار شدنشان بسیار بسیار اندک می شود، در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

اما به هر حال برخورد با قبح حتی خانواده های مذهبی با این مسئله و عدم برخورد نظام مند با چنین مسائلی، عملاً زمینه سوءاستفاده از نیازهای جوانان را فراهم ساخته است.

در همین زمینه اخیراً برخی سایت های اینترنتی راه اندازی شده که ادعا می کنند زنانی را معرفی میکنند که یائسه هستند و عمدتاً بالای 50 سال سن دارند، اما 35 تا 38 ساله به نظر می رسند و پس از عقد موقت، نیاز جنسی اشخاص را برطرف می سازند. این زنان که ما بین 40 تا 100 هزار تومان برای هر ساعت دریافت می کنند، از ویژگی یائسگی بهره لازم را می برند!

چرا که طبق شرع اسلام، زن یائسه نیازی به نگه داشتن عده طلاق پس از پایان زمان عقد یا پس از طلاق ندارد و در این سایت معدود مواردی که زیر سی سال سن دارند نیز حتی اجازه .. نداده و از طرق دیگر...، تا تحت هیچ عنوان نیاز به رعایت مدت عده نداشته باشند.
در این میان پرسش مطرح این است که کدام انسان فاقد عقلی حاضر است برای یک ساعت رابطه با یک زن 50 ساله، چنین مبالغ کلانی پرداخت کند، حال آنکه اصولاٌ چنین زنانی برای برقراری رابطه معمولاً هزینه نیز انجام می دهند و بخشی از مشتریان مردان فاحشه را همین زنان تشکیل می دهند و در جامعه کنونی ایران، آیا زن 57 ساله شبیه به زنان 35 تا 38 ساله است؟!

ظاهرا قرار است با این آگهی ها  عملاً دست به فحشاء با کلاه شرعی زده شود تا عده ای مذهبی نیز وارد این ماجراها شوند، این عمل شاید به لحاظ شکلی قابل توجیه باشد (که آن هم با  محل تردید است) اما قطعاً به لحاظ محتوایی با روح احکام اسلامی در باب عقد موقت در منافات است.

قطعاً این رویه که صاحبان وب سایت های مذکور عنوان کرده اند بابت معرفی هر موردش 40 الی 50 هزار تومان دریافت می کنند، نیاز به پیگیری سریع از سوی نهادهای مسئول دارد و بر همین اساس انتظار می رود با مسببان چنین حرکت هایی جدی تر از مسدود کردن وب سایت هایشان انجام شود و حتی به واسطه آنکه چنین رفتارهایی وهن دین اسلام است، از سوی ضابطین با برخورد سریع و جدی مواجه شود و از سوی دیگر حداقل برای چنین اموری نهادهای مشخص و رسمی شکل بگیرد تا چنین اوضاعی رقم نخورد.