-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۹, سه‌شنبه

احمدی نژاد: ما به وسیلۀ شیاطین محاصره شده ایم

یک دسته از«شیاطین» مأموران شیخ مصلحی وزیراطلاعات ومریدان آیت الله خامنه ای هستند.به گزارش صدای امریکا، محمود احمدی نژاد  یکشنبه، از مجلس تازه منتخب خواستار همراهی و همدلی علیه «شیاطینی» شد که به گفته او ملت را محاصره کرده اند.

سخنرانی رئیس جمهوری در جلسه افتتاحیه مجلس، به منزله درخواست ,وی برای تجدید نظر از مخالفان محافظه کاری تلقی شده است که در انتخابات اوایل این ماه متحدان احمدی نژاد را شکست دادند.

احمدی نژاد به قانون گذاران گفت «امروز شیاطین از همه جوانب بسیج شده اند که ملت ایران را تحت فشار قرار دهند» و بلافصله بی آن که وارد جزئیات شود گفت « در دفع و رفع این فشارها همکاری و همدلی اولویت اول است». تلویزیون دولتی سخنرانی او را مستقیما پخش می کرد.

ایران با تحریم های کشورهای غربی روبروست که تهران را به تلاش برای دسترسی به تکنولوژی تسلیحات اتمی متهم می کنند. ایران این اتهام را رد کرده است.

مذاکرات میان شش قدرت جهانی و ایران بر سر برنامه اتمی تهران پس از وقفه ای طولانی اخیرا از سرگرفته شد و دو طرف پس از تبادل نظرهائی که هفته گذشته در بغداد داشتند توافق کرده اند ماه آینده در مسکو نیز مذاکره کنند.

احمدی نژاد و محافظه کاران در مورد سیاست خارجی نظراتشان مشابه است، اما بر سر مسائل اقتصادی اختلاف نظر دارند. رئیس جمهوری حمایت این گروه از حامیان خود را سال گذشته هنگامی از دست داد، که بنظر رسید آیت الله علی خامنه ای رهبر ارشد را به چالش کشیده است.

احمدی نژاد همچنین از قانون گذاران خواست در حوزه اختیارات او مداخله نکنند. احمدی نژاد گفت «هرگونه تلاش برای مداخله در امور دیگران به نفع ملت و کشور نبوده و فقط تخریب کننده است».
      
رئیس جمهوری و مجلس ،در ماه های گذشته، هردو، یکدیگر را به تخطی از اختیارات خود متهم کرده اند. قانون گذاران می گویند رئیس جمهوری به مصوبات مجلس بی اعتناست، و احمدی نژاد می گوید مجلس لوایح پیشنهادی دولت را کاملا عوض می کند.