-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۱, پنجشنبه

دستور تازه وزارت خارجه ایران به حکومت افغانستان

ایران خواهان «مدیریت دولتی» رسانه ها درافغانستان شد

خبرگزاری فارس- وابسته به سپاه پاسداران ایران- نوشت:  در اعتراض به جوسازی های منفی رسانه ای افغانستان بر علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، به روز (پنجشنبه) "شاه مردان قل" کاردار سفارت افغانستان در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.
در این دیدار محسن پاک آیین رئیس ستاد افغانستان وزارت امور خارجه با بیان نگرانی های جمهوری اسلامی ایران در مورد تبعات امنیتی پیمان استراتژیک آمریکا با افغانستان، اظهار داشت: مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها نگرانی خود نسبت به تهدیدات امنیتی آمریکا در منطقه و به خصوص ابقای پایگاه های نظامی در افغانستان را به مقامات این کشور اعلام و در مجامع بین المللی بیان کرده اند.
وی ادامه فضا سازی های برخی رسانه ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران را در مسیر اهداف کشورهایی که قصد اخلال در روابط دوستانه و برادرانه تهران – کابل دارند خواند و گفت: 
امیدوارم این وضعیت از سوی دولت افغانستان مدیریت شود.
حکومت ایران که هیچ اعتقادی به آزادی رسانه ها ندارد واصحاب مطبوعات اکثراً درزندان هستند، با لحنی طبیعی از حکومت افغانستان خواسته است که رسانه ها را «مدیریت» کند. کاری که برای خود ایرانی ها بسیار سهل وبدون عواقب معلوم می شود، از نظرآن ها باید درافغانستان نیز انجام بگیرد.
در این دیدار شاه مردان قل کاردار سفارت افغانستان نیز ضمن تاکید بر ضرورت استحکام و تقویت مناسبات برادرانه دو کشور، از اقدامات اخیر برخی رسانه های افغانستان ابراز تاسف کرد و گفت که مراتب نگرانی جمهوری اسلامی ایران را به دولت افغانستان ابلاغ خواهد کرد.