-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۳, چهارشنبه

نویسنده همجنس باز در مالزی


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تمالژین اینسایدر، 37 انجمن غیر دولتی مالزی خشم خود را نسبت به حضور ارشاد مانجی، نویسنده همجنس باز مالزیایی تبار ساکن نیویورک، در این کشور اعلام کردند. این نویسنده مالزیایی در کتاب‌های خود به ترویج  مواردی خلاف اسلام پرداخته بود و از مضامین اسلام هراسی استفاده می‌کرد.
در بیانه مشترکی که تاز سوی کمیته همکاری‌های سازمان های غیر دولتی مالزی و جامعه علامه این کشور منتشر شد، این گروه‌ها خواستار این بودند تا چنین رویدای بار دیگر در کشور تکرار نشود.
یکی از اعضاء جامعه اسلامی درباره این موضوع عنوان کرد: ما از این موضوع که دولت مالزی مانع ورود این نویسنده به کشور نشده و از فروش کتاب‌های او در مالزی جلوگیری نکرده، عمیقا متاسف هستیم.
از سوی دیگر در بخشی از این بیانیه مشترک از مجمع ناشران مالزی خواسته شده تا در نسبت به انتشار این کتاب از جامعه عذرخواهی شود و توضیحاتی ارائه شود.
بر اثر فشارهای گروه‌های اسلامی در مالزی، این نویسنده 42 ساله، مالزی را به مقصد نیویورک ترک کرد.