-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۷, یکشنبه

مانور امنیت ملی علیه شبکه های ایران آغاز شده

مسئول دفترخبرگزاری فارس (وابسته به سپاه پاسداران ایران) پس از یک رشته ردگیری های گام به گام ازسوی امنیت ملی بازداشت شده است.

به گزارش فارس، خبرنگار و سرپرست دفتر خبرگزاری فارس در کابل صبح روز گذشته به قصد تهیه گزارشی از موزه این شهر محل کار خود را ترک و دیگر به منزل بازنگشت.
بنا به اعلام همسر وی، تلفن همراه وی بر خلاف همیشه، پیغام می‌دهد که خاموش است.
همسر آقای حکیمی افزود: وی غروب روز شنبه در تماس محدود و کنترل شده‌ای به خانواده خود اطلاع داده است که توسط اداره امنیت ملی افغانستان دستگیر شده است.
امنیت ملی افغانستان تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده است. اما سخنگوی امنیت اخیراً مدعی شده بودکه شبکه های رسانه ای  از سوی ایران درکابل ضدمنافع ملی افغانستان فعالیت دارند؛ ازجمله دربارۀ خبرگزاری فارس گزارش کرده بودکه بدون مجوز وغیرقانونی درافغانستان کار می کند. 
خبرگزاری فارس یکی از خبرگزاری‌های فعال در افغانستان بوده و در شهر کابل دارای دفتر و سرپرست می‌باشد.
در بهمن سال گذشته وزارت امور خارجه افغانستان طی مکاتبه‌ای خطاب به اداره امنیت ملی آن کشور، فعالیت خبرنگار فارس را تا زمان صدور مجوز قطعی، بلامانع اعلام کرده است.
برخی کارشناسان بر این باورند که بازداشت خبرنگار فارس در کابل ممکن است ناشی از سوءتفاهم برخی نهادهای امنیتی افغانستان و عدم اطلاع آنان از اعطای مجوز فعالیت خبری از سوی وزارت امور خارجه این کشور باشد.
این موضوع از طریق مبادی ذیربط در ایران و افغانستان در حال پیگیری می‌باشد.