-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۸, دوشنبه

سیاف نیامد و محقق و قانونی رأی ندادند

شبکه اطلاع رسانی افغانستان: از همان آغاز مشخص بود که روز (شنبه 6 جوزا/ 26 می) نمایندگان مجلس باید سرنوشت تایید و یا رد موافقت نامه استراتژیک میان کابل - واشنگتن را روشن خواهند کرد و به همین دلیل، برخلاف سایر روزها، بیشترین نمایندگان در این نشست حضور یافتند، جز شمار اندکی و از آن جمله عبدالرب سیاف؛‌ رییس کمیسیون بین المللی مجلس نمایندگان که این موافقت ارتباط مستقیم با کمسیون تحت ریاست وی دارد.

وقتی اجندای مجلس تعیین شد، سید حسین عالمی بلخی؛ نماینده کابل مجلس را ترک کرد.

قاضی نذیر احمد حنفی؛‌ نماینده مردم هرات، در نخست یک تنه به مصاف رد سند استراتژیک رفت و با مطرح کردن بحث کشتار غیرنظامیان توسط امریکایی ها در ده سال گذشته، خواستار رد این سند شد و بعد از آن مولوی شهزاده شاهد؛ نماینده کنر، لطیف پدرام؛ نماینده بدخشان و سه تن دیگر از نمایندگان او را همراهی کردند و اطراف میز هیات اداری را به محاصره خود درآوردند.

گلایه از حمایت " نظام متمرکز" در موافقت نامه/ فرار از اتهام وابستگی به ایران

آقای قربان علی عرفانی؛ نماینده کابل در مجلس ضمن انتقاد از موافقت نامه استراتژیک کابل - واشنگتن مخالفت خود را در لایه حمایت از نظام متمرکز پیچید و بدین لحاظ خواست که به آن رنگ ملی تر دهد. او نیز گفتگوی طولانی با خبرنگاران داشت.

شماری از نمایندگان که در روزهای اخیر متهم به دریافت پول برای سبوتاژ کردن موافقت نامه استراتژیک با امریکا شده بودند و به نظر می رسید که با پیش کشیدن بحث نظام متمرکز می خواستند مخالفت خود را رنگ داخلی دهند؛ اما همه چیز دیر شده بود!

شماری از نمایندگان مجلس که خود تایید این سند را تصویب کرده بودند، چهره درهم می کشیدند و ناراضی بودند و یکی از این نمایندگان گفت: حکومت علیه ما (مخالفان موافقت نامه) کودتا کرد و با متهم کردن برخی ها به دریافت پول از ایران، جلو مخالفت ها را گرفت.