-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۷, یکشنبه

نقشه ایران برای حمله به نیویورک!

 ایران به سایۀ زندۀ القاعده درقلمرو امریکا مبدل شده است.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه انگلیسی "دیلی میل" (DailyMail) شنبه ششم جوزا/ خرداد (May.26) در خبری به نقل از شبکه ای تلویزیونی متعلق به مسیحیان افراطی آمریکا (C.B.N) نوشت: «عوامل ایرانی در مساجد ایالات متحده حضور دارند و برای حمله به تأسیسات انرژی و آب رسانی، توزیع غذا، پل ‌ها، تونل‌ ها و هرآنچه که بتوان از آن برای ایجاد رعب و اختلال در زندگی آمریکایی ‌ها استفاده کرد، آماده هستند.»
طبق این گزارش، شبکه یادشده در گزارشی از "نیویورک" ادعا کرد: «اینجا مرکز سیستم مالی ایالات متحده است و بسیاری آن را پایتخت جهان می‌دانند. از این رو، "سیب بزرگ" -از عناوین نیویورک- به هدف اصلی تروریست ‌ها تبدیل شده است. از بمب ‌گذاری در مرکز تجارت جهانی در سال 1993 تا حادثه یازدهم سپتامبر و تلاش اخیر برای بمب‌ گذاری در میدان تایمز، تروریست‌ ها به کرات "منهتن" -محله ای در نیویورک- را مورد هدف قرار داده‌اند. اکنون بنا به گزارش‌ها، ایران چنین هدفی در سر دارد.»!!!
در ادامه گزارش دیلی میل آمده است: «قانون گذاران "کپیتول هیل" -کنگره ایالات متحده- به تازگی پیرامون تهدید ناشی از ایران و حزب‌الله هشدار داده‌اند. "پیتر کینگ" نماینده جمهوری‌خواه از نیویورک، در ماه مارس خطاب به کمیته امنیت داخلی کنگره گفته که ما می‌دانیم عوامل مخفی حزب‌الله اینجا [در آمریکا] حضور دارند.
سؤال این است که آیا این عوامل از ظرفیت حمله به خاک ایالات متحده برخوردارند؟ و مدت زمان دستیابی این نیروها به ظرفیت کامل عملیاتی چقدر است؟
صدها تن از این عوامل در آمریکا حضور دارند و برخی دیپلمات‌‌های ایرانی مستقر در سازمان ملل، وظایفی بیش از آنچه در ظاهر نشان می ‌دهند، بر عهده دارند. تعدادی از همراهان این دیپلمات ‌ها در هیأت نمایندگی سازمان ملل در نیویورک، پس از اینکه پلیس نیویورک آن ها را در حال عکسبرداری از سیستم راه‌آهن این شهر در سال ‌های پس از یازدهم سپتامبر دستگیر کرد، به ایران بازگردانده شدند.»
به نوشته این روزنامه، یکی از مقامات پلیس نیویورک هم در همین راستا مدعی شده که حداقل 5 مورد دیگر از اینگونه اقدامات -که وی آن ها را «عملیات شناسایی خصمانه» خوانده- وجود دارد. بر این اساس، "رضا خلیلی" جاسوس دوجانبه پیشین سازمان سیا نیز می گوید: «آن ها –ایرانی ها- اینطور در نظر می‌گیرند که حمله به نیویورک یا در معرض خطر قرار دادن تأسیسات این شهر، بازارهای مالی را بی ثبات کرده و به طور خودکار به اقتصاد ایالات متحده ضربه خواهد زد. یک فرمانده نیروی دریایی ایران اخیرا گفته است که نیروهای ایران در صورت اراده می‌توانند تا سه مایلی شهر نیویورک پیش بروند. حمله به تأسیسات هسته ‌ای ایران می ‌تواند آغازگر چنین رویدادی باشد. آن ها معتقدند که حمله به سوریه یا ایران، دلایل لازم برای واکنش را فراهم می‌ کند. این واکنش می ‌تواند حملاتی تروریستی در سطح جهان علیه منافع ایالات متحده و اسرائیل و حمله به خاک این دو کشور باشد. عوامل ایرانی در برخی مساجد آمریکا نیز حضور دارند.»!!
"رایان مائورو" تحلیلگر امنیت ملی پایگاه اینترنتی «اسلام رادیکال» هم اظهار می دارد: «می ‌توان گفت ایران هرچه به سلاح هسته ‌ای نزدیک ‌تر می ‌شود، متهورانه ‌تر عمل می‌ کند. فشار‌های بین ‌المللی به جای اینکه موجب خودداری و مهار ایرانیان شود، در واقع آن ها را بیش از پیش جسور و متهور ساخته است.»!