-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۱, دوشنبه

کرزی: افغانستان چشم به راه دهه تحول است

اشاره: آقای کرزی چشم به راه دهۀ تحول است  اما مردم چشم به راه اصلاحات، حذف مافیا وبی عدالتی اند. کدامیک تحقق پذیر اند؟

اشاره : کمک به دهۀ تحول، مأموریت جهان است، مدیریت سالم تحول درسطح داخلی، وظیفۀ یک دولت مردم پذیر وعادل است. اگراولی محقق شود و امر دومی، کماکان متوقف بماند، تراژدی دوباره به کشور برمی گردد. 
به گزارش فارس، حامد کرزی در دیدار با باراک اوباما بیان داشت که افغانستان بر تعهد خود برای روند انتقال مسئولیت‌های امنیتی از نظامیان خارجی به نیروهای افغان و تکمیل این روند در سال 2013 میلادی تأکید دارد.
دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد: حامد کرزی در این دیداری که روز یکشنبه در شهر "شیکاگو" صورت گرفت، بر تکمیل روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان تا سال 2014 میلادی تأکید کرد تا این کشور دیگر بار دوش جامعه جهانی نباشد.
رئیس جمهور افغانستان افزود: افغانستان چشم به راه دهه تحول است تا برای تقویت ظرفیت نهاد‌های خود و توسعه دولت‌داری و اقتصاد بهتر گام‌های استواری بردارد.
کرزی در عین حال گفت: جامعه جهانی به ویژه آمریکا و متحدان آن با ما خواهند بود تا باهم گام‌های بلندی برداریم و به سوی سال 2024 زمانی که افغانستان از خود دفاع خواهد کرد، حرکت کنیم.
در بیانیه تصریح شده است: حامد کرزی با اشاره به سند همکاری درازمدت استراتژیک کابل- واشنگتن، گفت: امضای این سند، صفحه جدیدی را در روابط میان افغانستان و آمریکا گشوده است.
بر اساس این منبع، بارک اوباما نیز در سخنانی گفت که امضای پیمان استراتژیک کابل- واشنگتن و اجلاس شیکاگو، بخشی از دیدگاه مشترکی است که افغانستان بتواند از دهه جنگ به دهه تحول یعنی به صلح و ثبات و توسعه برسد.
نشست شیکاگو روز گذشته با حضور سران ناتو آغاز شد و امروز نیز ادامه خواهد داشت.
محور این نشست، موضوع افغانستان از جمله حمایت از نیروهای امنیتی این کشور اعلام شده است.