-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ اردیبهشت ۳۱, یکشنبه

طالبان به ناتو: راه خود را از امریکا جدا کنید!

ظاهراً طالبان قصد دارند ازتزلزل درمیان اعضای ناتو بهره برداری کنند. 

در اعلاميه اى که امروز (٣١ ثور) از طرف طالبان مسلح، به آژانس خبرى پژواک مواصلت نموده، گفته شده است که آن ها به استثناى امريکا از کشورهاى عضو ناتو مي خواهند تا شکار مصلحت هاى سياسى امريکا نشده و سربازان خود را از افغانستان خارج نمايند.
طالبان مسلح، همچنان گفته اند که آن ها دروازه هاى سياسى و نظامى را باز گذاشته اند؛ اما ايالات متحدۀ امريکا به سخنان خود متعهد نيست و هميشه از تاکتيک "يک قدم به جلو و دو قدم به عقب"، کار مي گيرند و ستراتيژى آشکار براى حل سياسى ندارد.
اعلاميه نگاشته است تا زمانى که پاليسى امريکا از تذبذب خارج نشود، ادعاهاى آن ها در مورد حل سياسى بى معنا بوده و جدى شمرده نمي شود.
طالبان مسلح، از نشست شيکاگو خواسته اند تا ايالات متحدۀ امريکا و ناتو، از حمايت اربکيها و پوليس محلى دست بکشند؛ چرا که آنها مردم بيگناه را آزار و اذيت ميکنند.
 در اين اعلاميه، از قتل مردم ملکى توسط نيروهاى خارجى نيز يادآورى شده و خواستار توجيه اين قتل ها، از نشست سران ناتو گرديده است.