-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۱, دوشنبه

گام های عملی علیه ایران سرعت گرفته!


پایگاه تحلیلی پیک نت خبرداد:
منطقه  با سه حادثه که آخرین آن برنامه جنگی امریکا در خلیج فارس است وارد مرحله ای تازه شده است. قبل از هرچیز این هفته معلوم شد که طرح صلح کوفی عنان تقریبا مرده است. اکنون چهار هفته است که قدرت های غربی مدعی هستند دولت بشار اسد آتش بس را رعایت نمی کند. سیل سلاح اکنون به سوی شورشیان سوریه روانه است.
تشدید حوادث در سوریه تنها متوجه دولت بشار اسد نیست، بلکه حوادث سوریه بخشی از برنامه وسیع تر و درازمدت واشنگتن برای تسلط امپراتورانه بر تمام منطقه است. این برنامه از دوران بوش به بهانه "جنگ برعلیه تروریسم" و "مسئولیت حفاظت" به اجرا گذاشته شده است. دو تحول دیگر هفته گذشته دارای اهمیتی وسیع تر اند. ادعای مبهم در رسانه های غرب مبنی بر اینکه ایران در حال استفاده از "اتاق آزمایش انفجار هسته ای" است، بهانه تازه‌ای است برای آنکه دوباره شبح "دولت اوباش" را علیه ایران زنده کنند. این اتهامات درست پیش از دور دوم مذاکرات 1+5 مطرح شده است.
هدف نهایی در سوریه تغییر رژیم در دمشق و سپس تکرار همین تغییر در تهران است. به همین دلیل جنگ پنهان امریکا علیه سوریه بخش جدایی ناپذیر جنگ علیه ایران است. اکنون که جنگ علیه سوریه سرعت فوق العاده گرفته - که فرستادن وسیع سلاح های سنگین به این کشور نشانه آنست- معنای آن عبارت است از سرعت گرفتن گام های حمله به ایران.
سومین حادثه هفته گذشته عبارت بود از تلاش امریکا برای ایجاد جنگ دایم در منطقه خلیج فارس از طریق طرح اتحاد سیاسی و نظامی میان کشورهای خلیج فارس که همگی تحت حمایت امریکا قرار دارند: عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، امارات متحده عربی و عمان. این کشورها روز به روز خصومت بیشتری را نسبت به ایران ابراز می کنند. اندیشه اتحاد نظامی- اقتصادی کشورهای خلیج فارس را پیشتر هیلاری کلینتون وزیر خارجه امریکا هنگام دیدار از عربستان سعودی در ماه مارس گذشته همزمان با تاکید بر ایجاد یک سیستم دفاع ضد موشکی در خلیج فارس مطرح کرده بود.