-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ تیر ۵, دوشنبه

کشته شدن 10 نیروی امنیتی پاکستان در مرز افغانستان/اعتراض رسمی اسلام‌آباد به کابلبه گزارش فارس در پیشاور، شبه‌نظامیان افغان دست کم 10 نفر از پرسنل امنیتی پاکستان را در ولایت مرزی "دیر بالا" کشتند .
پایگاه خبری "داون" پاکستان با انتشار این خبر نوشت: نیروهای امنیتی این کشور در حال دیده‌بانی و گشت‌زنی  در مرز پاکستان وافغانستان بودند که مورد تهاجم  شبه نظامیان افغان قرار گرفتند.
به گفته منابع آگاه، بعد از این اتفاق، 10 نفر از نیروهای کادر امنیتی مرزی پاکستان ناپدید شدند.
پاکستان نیز در اقدامی تلافی جویانه 15 شبه نظامی افغان را به هلاکت رساند.
پس از این حادثه، "عبدالرحمان ملک" مشاور نخست‌وزیر پاکستان در امور داخلی، نارضایتی خود را از این اتفاق به مقامات افغانستان اعلام کرد.
وی در تماسی تلفنی با "بسم‌الله محمدی" وزیر امور داخلی افغانستان، شکایت خود را از این حادثه اعلام کرد و مقامات افغان را برای عدم جلوگیری از تحرکات مرزی ستیزه جویان در خاک این کشور مقصر دانست.
در همین حال ساعاتی پیش "احسان‌الله احسان" سخنگوی  "تحریک طالبان" پاکستان اعلام کرد: این جنبش مسئولیت عملیات مذکور را به عهده می‌گیرد.
افغانستان و پاکستان بر سر فعالیت نیروهای شبه نظامی در مرزهای 2 کشور همواره انگشت اتهام را به سوی یکدیگر نشانه می‌روند.