-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۱ خرداد ۳۰, سه‌شنبه

اخراج بيش از 13 هزار تبعه افغانی از ایرانخبرگزاري آريا- امير احمد گراوند از اخراج بيش از 13هزار تبعه بيگانه و خارجي ازمرزهاي کشور از ابتداي سال جاري خبر داد.
امير احمد گراوند در گفتگو با خبرنگار انتظامي آريا با اشاره به ممنوعيت ورود اتباع بيگانه به نوار مرزي کشور گفت: نيروهاي مرزباني ناجا با عابران غير مجاز و همچنين متجاوزين مرزي با جديت برخورد مي کند.
گراوند اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاکنون 13 هزار و 500 نفر از افرادي که به عنوان متجاوز مرزي از کشورهاي خارجي و اتباع بيگانه وارد کشور شده بودند، از داخل کشور طرد شدند.
وي در اين خصوص ادامه داد: آمارها نشان مي دهد ميزان طردي ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد افزايش داشته و اين در حالي است که ميزان ورود متجاوزين خارجي و اتباع بيگانه به کشور ما 10 درصد کاهش نشان مي دهد.
جانشين فرمانده مرزباني ناجا بيان داشت: هر تبعه بيگانه که به عنوان متجاوز مرزي وارد نوار مرزي ايران شود طرد شده و اين کاهش 10 درصدي به دليل کنترل بالاي مرزباني ايران در جلوگيري از ورود اتباع بيگانه و خارجي به مرزهاي کشور است.
گروگان گيري در شرق کشور صفر شده است
احمد گراوند همچنين در خصوص بروز گروگان گيري در شرق کشور بالاخص در سيستان و بلوچستان، گفت: ميزان گروگان گيري ها در شرق کشور به صفر رسيده است.
وي با اشاره به اينکه فرمانده ناجا نيز بر اين امر صحه گذاشته است، اظهار داشت: از ابتداي سال جاري در مرزها، هيچ مورد گروگان گيري نداشتيم.